Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2014, 20:35

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10 - 16 marca 2014 r.)

W minionym tygodniu zabrakło zapowiedzi wydawniczych, ale za to sporo ciekawych wieści napłynęło z polskich zespołów deweloperskich, a dużym wydarzeniem okazały się również turnieje w ramach imprezy Intel Extreme Masters.

W trzeciego Wiedźmina zagramy dopiero w przyszłym roku.. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10 - 16 marca 2014 r.) - wiadomość - 2014-03-17
W trzeciego Wiedźmina zagramy dopiero w przyszłym roku..

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10 - 16 marca 2014 r.) - ilustracja #2

Do sprzedaży trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje pięciu gier:

 1. Assassin's Creed Director’s Cut Edition
 2. Tom Clancy's H.A.W.X.
 3. Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży
 4. Strategic War in Europe
 5. Cinders.

Pozostałe wieści

Zapowiedziano This War of Mine – wojenny survival od twórców serii Anomaly

Znane z serii Anomaly studio 11 bit zapowiedziało projekt This War of Mine. Będzie to wojenny survival, którego akcja osadzona zostanie w oblężonym mieście. Gracze pokierują grupą ukrywających się przed ostrzałem cywilów, próbujących przeżyć odbywający się na ich oczach koszmar. W dzień zajmiemy się głównie unikaniem wrogich wojsk, a w nocy wyruszymy na poszukiwanie jedzenia i przydatnego ekwipunku. Podczas zabawy zmuszeni zostaniemy do podejmowania ciężkich decyzji moralnych. Gra zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dopiero w 2015 roku

Studio CD Projekt RED sprawiło swoim fanom niemiłą niespodziankę ogłaszając, że premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon została przeniesiona na przyszły rok. Opóźnienie wynika z chęci lepszego dopracowania projektu. Nowy termin ustalono na luty 2015 r. Twórcy wytłumaczyli powody swojej decyzji w liście otwartym skierowanym do fanów. Przypomnijmy przy okazji, że produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Jednocześnie CD Projekt RED postanowiło uspokoić graczy czekających na premierę Cyberpunka 2077, zapewniając, że na cykl deweloperski gry nie wpłynie opóźnienie Wiedźmina 3. Obiema produkcjami zajmują się bowiem odrębne zespoły.

CD Action najlepiej sprzedającym się czasopismem komputerowym w 2013 roku

Serwis Wirtualnemedia.pl opublikował listę najlepiej sprzedanych się czasopism komputerowych w zeszłym roku. Obyło sie bez niespodzianek i czołową pozycję zajęło CD-Action, ze średnim miesięcznym nakładem 85 180 egzemplarzy, czyli o 4243 sztuk więcej niż w roku 2012.

Chwila nadejścia tych optymistycznych wieści była wręcz idealna, gdyż magazyn właśnie obchodzi osiemnastolecie istnienia. Z tej okazji w dniach 10-11 maja 2014 roku we Wrocławiu odbędzie się impreza CD-Action EXPO, podczas której goście będą mogli zagrać w najnowsze produkcje, wziąć udział w licznych konkursach i spotkać się z redakcją. Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej magazynu.

 1. Oficjalna strona internetowa miesięcznika CD-Action
 2. Zbiórka pieniędzy na grę Franko 2

Franko 2 ufundowany. Następca bijatyki z 1994 roku rekordzistą polskiego finansowania społecznościowego

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10 - 16 marca 2014 r.) - ilustracja #5

Podczas crowdfundingowej zbiórki na serwisie Wspieram.to autorom Franko 2 udało się osiągnąć cel minimalny, czyli 34,5 tys. złotych. Suma ta stanowi rekord, jeśli chodzi o finansowanie społecznościowe gier za pośrednictwem polskich stron.

Przypomnijmy, że gra ma zadebiutować na pecetach w lipcu tego roku. W późniejszym terminie ukażą się wersje na urządzenia mobilne (iOS, Android) oraz na Amigę.

Duma Szlachecka – polska gra przeglądarkowa szuka wsparcia finansowego

Sukces Franko 2 chcą powtórzyć ludzie ze studia Symulacje Historyczne. Uruchomili oni zbiórkę na przeglądarkowe MMO zatytułowane Duma Szlachecka. Gra ma zaoferować realistyczne odwzorowanie XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz rozgrywki PvP, obejmujące opcję werbowania armii, zarządzania jednostkami i dokonywania zajazdów.

Cel minimalny ustalono na poziomie 7 tys. złotych. Obecnie udało się zgromadzić ponad 3,7 tys, a do końca zbiórki pozostało jeszcze48 dni.

 1. Duma Szlachecka na Wspieram.to
 2. Oficjalna strona gry Duma Szlachecka

Intel Extreme Masters 2014

W miniony weekend w katowickim spodku odbyła się impreza Intel Extreme Masters 2014, podczas której rozegrano liczne turnieje esportowe. Polska ekipa Virtus.pro zdobyła złoto w Counter Strike: Global Offensive. Natomiast bezkonkurencyjny w grze StarCraft II okazał się Koreańczyk Kim „sOs” Yoo Jin, a jego rodacy z ekipy KT Rolster Bullets zdominowali konkurencję w League of Legends.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (10-14 marca 2014)
 2. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 15-16 marca
 3. Battlefield 4 wraca na szczyt. Top Empik - Tydzień 10
 4. Titanfall wkracza do Polski. Zobacz porównanie grafiki na XONE i PC
 5. Dark Souls II – premiera na polskim rynku
 6. GOG.com zatrudni nowych pracowników
gry