Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2014, 20:26

autor: Michał Kułakowski

This War of Mine – wojenny survival od twórców serii Anomaly

Polskie studio 11 bit zapowiedziało nową grę pod tytułem This War of Mine. Ma on być wciągającą produkcją survivalową. Gracze po raz pierwszy w historii branży wcielają się w cywila, próbującego przeżyć w mieście, w którym toczy się krwawa wojna i walki.

Warszawskie studio 11 bit jest świetnie znane graczom dzięki swojej nagradzanej i popularnej strategicznej serii Anomaly oraz kilku innym tytułom na platformy mobilne, takim jak kolorowa platformówka Sleepwalker's Journey. Twórcy zapowiedzieli dziś zupełnie nowy projekt, który może okazać się ich najambitniejszą dotychczas produkcją. This War of Mine ma być unikalną grą survivalową. Została ona osadzona w oblężonym przez wojsko mieście, na którego ulicach toczą się intensywne walki.

Gracze kontrolują grupkę ukrywających się przed ostrzałem cywilów, próbujących przeżyć odbywający się na ich oczach koszmar. W dzień muszą unikać otwartych przestrzeni, dlatego mogą skupić się na poprawie warunków życia w schronieniu, jego rozbudowie albo spaniu i odpoczywaniu przed nocnymi eskapadami. W świetle księżyca ocalali będą poszukiwać w ruinach jedzenia oraz innych przydatnych przedmiotów i zapasów. Gracze mają często podejmować dramatyczne decyzje, postanawiając np. poświęcić kogoś w imię większego dobra całej grupy.

Deweloperzy twierdzą, że pomysł na stworzenie This War of Mine przyszedł im do głowy po zapoznaniu się z historią pewnego mężczyzny, który przeżył w oblężonym mieście. Michał Drozdowski, lead designer w 11 bit studios twierdzi:

W trakcie pracy nad nową grą natknęliśmy się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście. Po zapoznaniu się z jego relacją, zrozumieliśmy jaki horror przechodzą ludzie w podobnej sytuacji. Postanowiliśmy stworzyć grę opierając się na jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza. Najwyższa pora, żeby gry, tak jak inne formy sztuki, zaczęły mówić o rzeczach ważnych.

Jak widać, twórcy opowiadający o swoim dziele uderzają w wysokie tony. Idea gry jest zdecydowanie interesująca i mamy nadzieję, że zostanie zrealizowana w równie ciekawy sposób. Na razie jednak nie możemy powiedzieć nic konkretnego o samej rozgrywce. Udostępniony trailer zawiera jedynie wskazówki co do stylu graficznego i klimatu produkcji. Gra została zapowiedziana na PC oraz urządzenia mobilne, a jej premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Więcej informacji o tytule powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona 11 bit studios