Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2014, 09:29

autor: luckie

Titanfall wkracza do Polski. Zobacz porównanie grafiki na XONE i PC

Gra Titanfall debiutuje dziś w Polsce na PC. Pierwszy sieciowy FPS studia Respawn Entertainment został wydany w naszym kraju w polskiej kinowej wersji językowej. Póki co, tytuł nie jest u nas dostępny na Xboksie One, ale na pocieszenie warto sprawdzić, jak nextgenowa edycja Titanfall wygląda na tle wersji pecetowej.

Polacy mogą już swobodnie dołączać do zabawy z Titanfall - Titanfall wkracza do Polski. Zobacz porównanie grafiki na XONE i PC - wiadomość - 2014-03-13
Polacy mogą już swobodnie dołączać do zabawy z Titanfall

Koniec polegania na opinii innych, koniec czekania na rzekomego „pogromcę Call of Duty” (a.k.a najmłodsze dziecko Vince’a Zampelli). Titanfall trafił dziś do polskich sklepów w wersji na PC i każdy zainteresowany nim gracz, posiadający odpowiedni sprzęt na lub pod biurkiem, może bez przeszkód wypróbować debiutancką pierwszoosobową strzelaninę sieciową studia Respawn Entertainment. Titanfall trafił do naszego kraju w polskiej wersji językowej (napisy) nakładem firmy Electronic Arts Polska – w ten sam sposób wydane zostaną edycje na Xboksa 360 i Xboksa One. Sugerowana cena produkcji na PC wynosi 149 zł, ale w wielu sklepach da się ją kupić taniej. Najlepsze oferty znajdziecie w naszej porównywarce:

  1. Kup najtaniej grę Titanfall PC

Osoby grające na co dzień na Xboksie 360, muszą uzbroić się w nieco cierpliwości, gdyż zasiądą za sterami Tytanów dopiero za dwa tygodnie – 27 marca. Wersja na Xboksa One teoretycznie została już wydana w Europie, ale z braku samej konsoli w naszym kraju (przynajmniej oficjalnie) nie dostaliśmy też i gry na nią.

Wszystkim użytkownikom pecetów wyposażonych w karty grafiki z rodziny GeForce przypominamy, że firma Nvidia wypuściła w tym tygodniu nowe sterowniki graficzne pod numerem 335.23 WHQL. Celują one przede wszystkim w poprawę wydajności Titanfall, ale oprócz tego wspomagają pracę innych gier. Znaleźć je możecie w tym miejscu. Przy okazji, polecamy Waszej uwadze porównanie grafiki Titanfall w wersji na XONE (rozdzielczość 792p) i PC (maksymalne detale, rozdzielczość 1080p), zmontowane przez serwis IGN:

  1. Wymagania sprzętowe Titanfall na PC

Jakie jest samo Titanfall? Gra z pewnością potrafi zrobić dobre pierwsze wrażenie. Większość recenzentów z najpoczytniejszych serwisów branżowych dało się ponieść emocjom związanym z dynamicznymi starciami potężnych Tytanów i niesamowicie mobilnych piechurów, wystawiając grze wysokie noty. Choć niektórzy jeżą się na widok słowa „Metacritic”, to warto odnotować, że pierwsze uwzględnione w owym serwisie oceny składają się na bardzo ładną średnią 87 punktów (wersja na XONE). Póki co jednak, nie sposób odpowiedzieć na jedno kluczowe pytanie: czy za jakiś czas ta tylko i wyłącznie multiplayerowa produkcja nie zacznie nużyć? Czas pokaże. Wkrótce możecie spodziewać się naszej recenzji Titanfall.

Krótka historia Titanfall

Titanfall wkracza do Polski. Zobacz porównanie grafiki na XONE i PC - ilustracja #3Narodziny Titanfall są wynikiem kłótni pracowników studia Infinity Ward z nadzorującą je firmą Activision. W marcu 2010 roku branżę zelektryzowała wiadomość o zwolnieniu dwóch szefów studia – Jasona Westa i Vince’a Zampelli, a później o bataliach sądowych pomiędzy obiema stronami. Atmosfera w Infinity Ward była wówczas na tyle napięta, że z wydawcą pożegnała się większa część ekipy, która następnie znalazła zatrudnienie w nowym studiu deweloperskim Westa i Zampelli, nazwanym Respawn Entertainment. Doświadczony zespół trafił pod skrzydła Electronic Arts i z miejsca wziął się za nowy projekt, którym później okazał się być właśnie Titanfall. W międzyczasie ze studia odszedł z powodów osobistych jego współzałożyciel – Jason West. Grywalne Titanfall po raz pierwszy zaprezentowano na zeszłorocznych targach E3, wzbudzając przy tym wiele emocji. Ostatecznie gra ukazała się w tym tygodniu – w pierwszej kolejności w krajach Ameryki Północnej (11 marca), a dziś także w Europie.

  1. Oficjalna strona gry Titanfall