Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 marca 2014, 09:41

Witaj w klubie, Ocalony, Obietnica - weekendowe premiery filmowe

14 marca nasze kina wzbogacą się o zaledwie 4 premiery. Weekendowe premiery w Polsce upłyną pod znakiem oscarowego filmu Witaj w klubie, do którego dołączy dramat o nastolatkach (Obietnica), dramat o żołnierzach (Ocalony) i nagradzany rumuński film Pozycja dziecka. Zapraszam!

Witaj w klubie

Źródło: vuemovie.pl
Źródło: vuemovie.pl

Plakaty atakujące ze wszystkich stron gwiazdkami i wykrzyknikami nie należą do najładniejszych, ale w przypadku filmu Witaj w klubie tak bezczelne chwalenie się laurami wydaje się być jak najbardziej uzasadnione. Oto oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Rona Woodroofa, zarażonego wirusem HIV „rodeowca”, któremu lekarze prognozują śmierć za kilka tygodni. Gdy eksperymentalny lek okazuje się być oficjalnie niedostępny w USA, Woodroof jedzie do Meksyku po ratunek i w ten sposób tworzy tytułowy klub Dallas Buyers. W zamian za płatne członkostwo, Ron zapewnia innym chorym bezpłatne leki z Meksyku. Dwa aktorskie Oscary oraz dodatkowe wyróżnienie za charakteryzacje są jednym z wielu powodów, dla których warto pójść do kina na ten film.

  1. Tytuł oryginalny: Dallas Buyers Club
  2. Reżyseria: Jean-Marc Vallee
  3. Grają: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner

Obietnica

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Nowy film twórczyni solidnych Skrzydlatych świń sprzed 4 lat to dramat stawiający na młode, nieznane twarze. Obietnica opowie historię Lili i Janka, młodych, zakochanych w sobie licealistów, którzy większość czasu spędzają na imprezowaniu ewentualnie przed ekranem komputera lub komórki. W ich małym światku dzieje się jednak źle – Lila oskarża Janka o zdradę i zrywa z nim, co staje się pretekstem do wymuszania na chłopaku „dowodów miłości”. Tytułowa obietnica sugeruje coś dużo bardziej poważnego, niż małoletni wygłup. W głównych rolach pojawia się para absolutnych filmowych debiutantów, partnerują im aktorzy doświadczeni, a cały film z pewnością zainteresuje niektórych kinomanów. Szkoda jednak, że w Polsce częściej nie powstają lekkie i zabawne filmu o i dla młodzieży (ten na pewno nie będzie się zaliczał do tej kategorii).

  1. Reżyseria: Anna Kazejak
  2. Grają: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra

Ocalony

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film o czteroosobowym oddziale Navy SEALs, który otrzymał zadanie schwytania jednego z liderów talibów w Afganistanie, ale zamiast tego wpadł w pułapkę zastawioną przez wroga. Książka zatytułowana Przetrwałem Afganistan autorstwa Marcusa Luttrella to wstrząsająca kronika wydarzeń, które doprowadziły do śmierci trzech członków tego oddziału – to ona posłużyła za bazę dla scenariusza filmu. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje krytyków i widzów na Zachodzie (to kolejny przykład opóźnionej premiery w naszych kinach – tym razem o dwa miesiące) i powinien zainteresować miłośników dramatów wojennych, bo tych ostatnio brakuje.

  1. Tytuł oryginalny: Lone Survivor
  2. Reżyseria: Peter Berg
  3. Grają: Mark Wahlberg, Emile Hirsch, Taylor Kitsch

Oprócz tego do kin wchodzi jeszcze:

  1. Pozycja dziecka (majętna sześćdziesięciolatka za wszelką cenę chce zatrzymać przy sobie dorosłego syna – nagradzany rumuński dramat).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.