Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2013, 12:00

autor: Orlov

Podsumowanie Nintendo Direct

Przeprowadzona 1. października konferencja Nintendo Direct ujawniła najbliższe plany wydawnicze japońskiego koncernu. Na konsole Wii U i 3DS powrócą znane twarze, między innymi bracia Mario i Luigi, czy Link.

Podsumowanie Nintendo Direct - ilustracja #1

Wiele wskazuje na to, że ostatnie tygodnie tego roku zostaną zdominowane przez starcie PlayStation 4 i Xboksa One. Odsunięta w cień rywalizacji Sony i Microsoftu firma Nintendo nie zamierza jednak biernie przyglądać się temu, co będzie działo się na należącym niegdyś do niej rynku konsolowym. Podczas przeprowadzonej wczoraj przez amerykański oddział konferencji Nintendo Direct japoński koncern ogłosił plany wydawnicze na trwający jeszcze rok. Flagowe urządzenia firmy, stacjonarne Wii U i handheld 3DS, otrzymają szereg nowych tytułów, a także aktualizacje do tych już dostępnych. Wszystkie ceny podane w artykule dotyczą rynku USA.

Premiery i nowości w grach na Wii U

 1. Super Mario 3D Worldkolejna gra z udziałem wąsatego hydraulika. Wprowadzi do serii między innymi nowe power-upy (takie jak wiśnie klonujące bohatera) oraz debiutującą przemianę w kota. Oficjalna strona tytułu już działa – znajdziecie ją pod tym adresem. Premiera 29 listopada tego roku.
 2. Super Smash Bros. - potwierdzono obecność Sonica w nadchodzącej bijatyce z postaciami z rodziny Nintendo. Gra trafi na Wii U i 3DS w przyszłym roku.
 3. Pikmin 3 tytuł otrzyma darmową aktualizację wprowadzającą arenę dla trybu Mission Mode. Kolejne plansze udostępnione zostaną już odpłatnie w przyszłości. Update usprawnia także pracę światowych rankingów – teraz możemy sprawdzić je w każdej chwili. Więcej informacji na temat nowej zawartości zamieszczono na oficjalnej stronie gry.
 4. Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Gamesprzygotowywana z myślą o przyszłorocznej olimpiadzie zimowej rywalizacja graczy z całego świata. Zmierzymy się w czterech dyscyplinach: Skicrossie, Snowcrossie (bezpośrednia rywalizacja na trasie zjazdowej, na nartach bądź snowboardzie), Short Tracku (łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim), oraz Winter Sports Champion Race (konkurencja łącząca w sobie narciarstwo, łyżwiarstwo, a także zjazdy na snowboardzie i bobslejami). Otrzymanie medalu oznaczać będzie równocześnie zdobycie punktów dla naszej ojczyzny i windowanie jej w światowych rankingach. Gra trafi do sprzedaży 15 listopada, w cenie 49 dolarów (około 150 zł). W sklepach pojawi się również pakiet z kontrolerem Wii Remote Plus, droższy o 10 dolarów (około 180 zł). Obydwie kwoty nie zawierają podatku VAT.
 5. Wii Party Utryb rozgrywki House Party położy nacisk na wykorzystanie kontrolera GamePad oraz sparowanie go z Wii Remotem w „unikatowe i angażujące kilku graczy naraz sposoby”. Premierę zapowiedziano na 25 października. Fizyczna wersja Wii Party U zawierać będzie, poza samą grą, kontroler Wii Remote Plus oraz horyzontalną podstawkę pod GamePad, która ułatwi korzystanie z niego w grach takich jak Tabletop Baseball.
 6. Donkey Kong Country: Tropical Freeze rodzina Kongów w końcu zadebiutuje na konsoli Wii U. Donkey, Diddy i Dixie staną ramię w ramię przeciwko najeźdźcom z północy. Side-scroller zaoferuje grafikę w wysokiej rozdzielczości i tryb kooperacji. Premiera dopiero w lutym 2014.
 7. Październikowe premiery innych wydawców – Just Dance 2014 (8.10), Skylanders Swap Force (13.10), LEGO Marvel Super Heroes (22.10), Batman: Arkham Origins (25.10), Sonic Lost World (29.10), Assassin's Creed IV: Black Flag (29.10).
Nowe kontrolery pojawią się w sprzedaży 1 listopada, w cenie 39 dolarów (bez VAT) - Podsumowanie Nintendo Direct - wiadomość - 2013-10-02
Nowe kontrolery pojawią się w sprzedaży 1 listopada, w cenie 39 dolarów (bez VAT)

Premiery i nowości w grach na Nintendo 3DS

 1. Nowa gra z Kirbym – w przyszłym roku na handhelda powróci Kirby. Tym razem poruszać się będzie nie tylko od lewej do prawej strony, lecz również w głąb ekranu (poziomy będą kilkupłaszczyznowe). Uzyska także umiejętność „pochłoń wszystko”, którą wykorzystamy do oczyszczenia drogi z wszelkich przeszkód. Więcej informacji na temat tytułu pojawi się wkrótce.
 2. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds – gra wprowadzi do serii postać Ravio – sklepikarza, który już od wczesnych etapów gry sprzeda bądź wypożyczy graczom bardziej zaawansowane przedmioty. Ma to zapewnić swobodę w doborze kolejności odwiedzania lokacji. Tytuł pojawi się w sklepach i Nintendo eShop 22 listopada, w cenie 39 dolarów (bez VAT, około 120 zł).
 3. Bravely Defaultdoceniony już w Japonii RPG od Square Enix pojawi się w Europie jeszcze w tym roku, w Stanach natomiast dopiero w pierwszym kwartale 2014 roku. Za cierpliwość gracze otrzymają odświeżony interfejs i nową zawartość, niedostępną w azjatyckiej edycji.
 4. Animal Crossing: New Leaffilm z konferencji zawiera kod QR, który po zeskanowaniu przy użyciu gry odblokowuje koszulę Linka z The Wind Waker HD. Gracze muszą udać się do sklepu sióstr Able i poprosić o użycie maszyny do szycia.
 5. Październikowe premiery innych wydawców – Etrian Odyssey Untold: The Millenium Girl From Atlus (1.10), Skylanders Swap Force (13.10), LEGO Marvel Super Heroes – Universe in Peril (22.10), Batman: Arkham Origins Blackgate (25.10), Sonic Lost World (29.10), Phoenix Wright: Ace Attorney – Dual Destinies (24.10, w eShopie pojawiło się już demo).

Dodatkowo konsola Wii U otrzymała nową aktualizację, wprowadzającą możliwość przesyłania sygnału audio i wideo do kontrolera GamePad, oraz inne usprawnienia. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie Nintendo.