Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2012, 14:47

autor: luckie

Plotka: God of War Saga Collection na PlayStation 3 jeszcze w tym roku

Być może jeszcze w sierpniu pojawi się God of War Saga Collection. Informacje o nadchodzącej kolekcji gier z Kratosem w roli głównej wyciekły do sieci za sprawą rzekomego pracownika sklepu z grami. Co na to wydawca?

Plotka: God of War Saga Collection na PlayStation 3 jeszcze w tym roku - ilustracja #1
God of War

Czwarta część przygód Ducha Sparty, God of War: Wstąpienie (God of War: Ascention), planowana jest na 12 marca 2013 roku (w Europie pojawi się prawdopodobnie 15 marca). Tymczasem dochodzą nas słuchy o jeszcze jednym wydaniu gier z serii.

Serwis Siliconera donosi, że pracownik pewnego sklepu z grami dostarczył im informacji na temat planowanego wydania God of War Saga Collection na PlayStation 3. Byłaby to trzecia ogólnodostępna kompilacja gier z sagi o Kratosie po God of War Collection (dwie pierwsze części przeniesione z PS2) i God of War Origins Collection (wydane wcześniej na PlayStation Portable God of War: Chains of Olympus i God of War: Duch Sparty). Według nieoficjalnych danych, premiera kolekcji ma mieć miejsce pod koniec sierpnia.

Nie wiadomo, które odsłony cyklu miałby ów zestaw zawierać. Możliwe, że będą to trzy „duże” części serii, ale sądząc po tytule, niewykluczone, iż otrzymamy całą sagę w jednym pudełku. Być może Saga Collection okaże się europejskim i amerykańskim odpowiednikiem God of War: Omega Edition, zbiorowego wydania God of War Collection i God of War Origins Collection, przeznaczonego jedynie na rynek Ameryki Łacińskiej, o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

Nie potrafimy powiedzieć, na ile powyższe pogłoski są wiarygodne. Na pytania o prawdziwość plotki przedstawiciele Sony Computer Entertainment odpowiadają klasycznym: „Bez komentarza”. Niedawno wydawca serii pochwalił się na swojej stronie, że gry sygnowane marką God of War znalazły na całym świecie ponad 21 milionów nabywców. Nie dziwiłoby zatem, gdyby firma wiedziona tym sukcesem zdecydowała się na kolejne wydanie swoich gier.