Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2012, 14:29

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Square Enix zapowiada Final Fantasy III na konsolę Ouya

Japoński koncern ogłosił, że gra jRPG Final Fantasy III będzie tytułem premierowym na konsolę Ouya i ukaże się w marcu 2013 roku. Tytuł będzie płatny, ale w ramach polityki twórców konsoli niezależnej zostanie udostępnione darmowe demo.

Firma Square Enix zapowiedziała, że stworzy specjalną wersję popularnej gry Final Fantasy III na konsolę niezależną Ouya, święcącą triumfy na Kickstarterze. Tytuł zadebiutuje wraz z konsolą w marcu 2013 roku i zaoferuje darmowe demo.

Square Enix zapowiada Final Fantasy III na konsolę Ouya - ilustracja #1

Warto dodać, że japoński koncern planuje także stworzenie portów innych swoich gier na konsolę tworzoną przez Julie Uhrman, Eda Friesa i Yves’a Béhara. Jest to pierwszy z większych wydawców, który zdecydował się na wsparcie Ouya. Wcześniej zainteresowanie platformą ogłaszali autorzy niezależni, m.in. Brian Fargo i Robert Bowling.

Square Enix zapowiada Final Fantasy III na konsolę Ouya - ilustracja #2
Od 4 lipca Final Fantasy III dostępne jest w usłudze Google Play

Tym samym trwa dobra passa konsoli noszącej nazwę zaczerpniętą z języka swahili, która rozmiarami przypomina kostkę Rubika. Wczoraj pisaliśmy, że jej twórcy nawiązali współpracę z szefostwem OnLive, przez co Ouya obsłuży granie w chmurze i umożliwi rozgrywkę w tytuły, których wymagania teoretycznie przewyższają jej konfigurację sprzętową (przede wszystkim pozycje pecetowe). Ponadto jeden z jej twórców – Muffi Ghadiali, który w przeszłości pracował nad czytnikiem e-booków Kindle – jakiś czas temu poinformował na stronie projektu na Kickstarterze, że w odpowiedzi na prośby fanów Ouya będzie zawierać wejście ethernetowe.

Zbiórka funduszy na projekt niezależnej konsoli potrwa jeszcze osiem dni. Jak na razie twórcy zebrali ponad 5 milionów 800 tys. dolarów. Zobaczymy, czy najbliższe dni przyniosą więcej ciekawych niespodzianek związanych z tym interesującym urządzeniem.