Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2012, 18:20

autor: Ender

Bethesda w posiadaniu praw do serii S.T.A.L.K.E.R. – nowe plotki

W internecie pojawiły się kolejne plotki o przejęciu przez firmę Bethesda praw do produkcji gier w uniwersum serii S.T.A.L.K.E.R. Właścicielem marki ma pozostać jednak nadal ukraińskie studio GSC Game World, które będzie decydować o kierunku jej rozwoju.

Bethesda w posiadaniu praw do serii S.T.A.L.K.E.R. – nowe plotki  - ilustracja #1
Czy druga część serii ujrzy kiedykolwiek światło dzienne?

W sieci pojawiły się ponownie pogłoski o tym, że prawa do produkcji kontynuacji serii S.T.A.L.K.E.R trafiły do amerykańskiej firmy Bethesda. Źródłem tych rewelacji jest ukraiński bloger Siergiej Galonkin, który już kilka miesięcy temu informował jako pierwszy o kłopotach dewelopera serii. Autor plotki powołuje się na godnego zaufania informatora i twierdzi, że amerykanie już jakiś czas temu podpisali umowę z Siergiejem Grigorowiczem, właścicielem studia GSC Game World i kupili od niego prawo do tworzenia gier w popularnym uniwersum. Warto zaznaczyć że właścicielem samej marki ma nadal pozostawać Grigorowicz. Daje mu to tym samym wyłączność do podejmowania decyzji o wprowadzeniu na rynek książek, filmów, figurek i innych produktów związanych ze S.T.A.L.K.E.R-em.

Nawet jeżeli informacje te okażą się prawdziwe, losy gry S.T.A.L.K.E.R 2 w pierwotnym kształcie i zamierzeniu oryginalnych twórców wydają się stać pod znakiem zapytania. Prace nad tytułem zostały zamrożone już jakiś czas temu, a część pracującego nad nim zespołu utworzyła nowe studio Vostok Games i zapowiedziała produkcję duchowego następcy postapokaliptycznej marki - MMOFPS-a pod tytułem Survarium. Otwartą kwestią pozostaje więc to czy Bethesda zdecydowałaby się ewentualnie kontynuować z nowymi ludźmi rozpoczęty przez GSC projekt czy też od zera zbudować kompletnie nowy tytuł. Na razie przedstawiciele firmy dementują jakiekolwiek związek z całą sprawą. Przypomnijmy, że pierwsze informacje na temat przejęcia S.T.A.L.K.E.R.-a przez amerykanów pojawiły się na przełomie kwietnia i maja tego roku, wywołując niemałą burze w środowisku fanów ukraińskiego hitu.

  1. Oficjalna strona serii S.T.A.L.K.E.R.