Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 10:52

autor: Hed

Studio GSC dementuje plotki o nabyciu przez Bethesdę praw do marki S.T.A.L.K.E.R.

Rosyjska strona opublikowała plotkę, że marka S.T.A.L.K.E.R. została sprzedana firmie Bethesda. Twórcy ze studia GSC Game World zdementowali jednak tę informację w krótkim komentarzu.

Studio GSC dementuje plotki o nabyciu przez Bethesdę praw do marki S.T.A.L.K.E.R. - ilustracja #1

W sieci pojawiły się dość osobliwe plotki mówiące o tym, że firma Bethesda Softworks kupiła prawa do marki S.T.A.L.K.E.R. od studia GSC Game World, które rozpadło się, a jego pracownicy założyli Vostok Games i skupili się na produkcji nowej gry (o czym pisaliśmy wczoraj). Przedstawiciele dewelopera zdementowali jednak te informacje w krótkiej odpowiedzi na Facebooku. Wygląda więc na to, że ze S.T.A.L.K.E.R.-em pożegnamy się na dobre.

Plotki o sprzedaży bodaj najbardziej znanej ukraińskiej marki w świecie gier pojawiły się na rosyjskojęzycznej stronie poświęconej serii. Twierdzi ona, że Siergiej Grigorovich, szef studia GSC Game World, zdecydował się na podjęcie drastycznych kroków, bo S.T.A.L.K.E.R. nie cieszył się wystarczającą popularnością wśród graczy. Podobno deweloper przekazał swoje uniwersum w ręce Bethesdy, aby samemu zrezygnować z dalszego produkowania gier.

Informacja błyskawicznie przedostała się na fora i wstrząsnęła stalkerowską społecznością. Jedni twierdzili, że stało się dobrze, bo marka przetrwa. Inni wróżyli jej koniec pod skrzydłami nowego dewelopera, który tworzy nieco inne produkcje. Najwyraźniej jednak sprawa jest wynikiem niedomówienia lub błędu. „Siergiej nie sprzedał praw do marki nikomu” – odpowiedzieli twórcy z GSC na analizę sytuacji przeprowadzoną przez jednego z fanów na Facebooku.

Tak czy inaczej, dalsze losy tej świetnej produkcji nie malują się najlepiej. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 został zamrożone, a byli pracownicy GSC Game World utworzyli nowe studio – Vostok Games. Deweloper zapowiedział jednocześnie nową produkcję – Survarium, która będzie duchowym następcą postapokaliptycznej marki. W strzelankę z elementami MMO zagramy podobno w 2013 roku w systemie free to play.

  1. Oficjalna strona Vostok Games