Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 11:10

autor: Sarge

Widziano w akcji grę TimeSplitters 4. W planach wydanie odświeżonej kolekcji starej trylogii?

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat strzelaniny TimeSplitters 4. Podobno gra jest już dostępna w grywalnej formie i była pokazywana niektórym osobom. Jest również niewielka nadzieja na wydanie odświeżonej kolekcji trzech pierwszych odsłon serii.

Redaktorzy Official Xbox Magazine donoszą o osobach, które widziały w akcji grę TimeSplitters 4. Jest to o tyle interesująca informacja, że do tej pory czwarta odsłona popularnej serii konsolowych strzelanin nie została oficjalnie zapowiedziana.

W najnowszym numerze brytyjskiego magazynu pojawiła się następująca wzmianka: „Zaufane źródła OXM twierdzą, że widziały TimeSplitters 4 w akcji. Nie gwarantuje to wydania gry – dla przykładu przynajmniej jedna wersja Star Wars: Battlefront 3 została anulowana bez wcześniejszej zapowiedzi – jednak jest to obiecujący znak”. Jeśli to prawda, prace nad omawianym tytułem mogą być w zaawansowanym stadium.

Widziano w akcji grę TimeSplitters 4. W planach wydanie odświeżonej kolekcji starej trylogii? - ilustracja #1

Interesujące jest jeszcze jedno zdanie, jakie pojawiło się w nowym numerze Official Xbox Magazine: „Jeśli otrzymamy stosowną kontynuację, to jest całkiem prawdopodobne, że w sprzedaży pojawią się również starsze gry”. Może to sugerować, że firma Crytek planuje wydać trylogię TimeSplitters znaną posiadaczom poprzedniej generacji konsol, tyle że z odświeżoną oprawą graficzną w rozdzielczości HD.

Niemiecki deweloper ma prawo opublikować kolekcję klasyków, ponieważ od trzech lat jest właścicielem zespołu Free Radical Design (obecnie Crytek UK), odpowiedzialnego za poprzednie odsłony serii. Pytanie tylko, czy powyższe zdanie na temat pojawienia się starszych produkcji są poparte konkretnymi dowodami. Możliwe bowiem, że to tylko pobożne życzenia redaktorów OXM.

O czwartej części cyklu TimeSplitters od wielu lat krążą różne plotki. Studio Crytek podobno poważnie rozważa powstanie takiej produkcji, a swego czasu mówiło się nawet o tym, że tytuł miałby się ukazać dopiero na następcach Xboksa 360 i PlayStation 3. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku redaktorzy brytyjskiego Official PlayStation Magazine donosili, że gra zostanie „wkrótce” ogłoszona. Do tej pory do tego nie doszło, a gracze mogą jedynie spekulować, czy seria pierwszoosobych strzelanin ostatecznie powróci na rynek.