Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2020, 11:45

autor: Entelarmer

PlayStation State of Play - fani rozczarowani pokazem

Wczorajszy odcinek State of Play nie obfitował w zapowiedzi produkcji ze stajni Sony. W efekcie część fanów jest rozczarowana pokazem, mimo że firma zawczasu informowała, czego możemy spodziewać się po prezentacji.

PlayStation State of Play - fani rozczarowani pokazem - ilustracja #1
Po wczorajszym State of Play niektórzy lekceważą sobie moc PlayStation.

Czerwcowy pokaz Sony narobił sporego zamieszania w sieci. Ujawnienie wyglądu PlayStation 5, garść gorących zapowiedzi – to wszystko sprawiło, że dla wielu The Future of Gaming było najciekawszym z wydarzeń zorganizowanych przez wydawców w miejsce odwołanych targów E3 2020. Tego samego nie można powiedzieć o ostatnim odcinku State of Play. Po zakończeniu wczorajszej prezentacji wielu graczy zaczęło wyrażać swoje rozczarowanie prezentacją Sony w mediach społecznościowych.

Na pierwszy rzut oka pretensje fanów wydają się uzasadnione. Wczorajsze State of Play nie zapowiedziało nic na miarę kolejnego Resident Evil, remake’u Demon’s Souls etc. Nie było też żadnych informacji na temat gier na PlayStation 5, nie mówiąc nawet o samej konsoli. Jest tylko jeden problem – wiedzieliśmy o tym już przed rozpoczęciem prezentacji. Gdy tylko Sony zapowiedziało pokaz na początku tygodnia, z miejsca zaznaczono, że nie otrzymamy żadnych wieści na temat PS5. Wczorajsze State of Play miało się skupić na grach na czwarte PlayStation oraz PlayStation VR, jak również produkcjach od zewnętrznych i niezależnych studiów.

Jak widać, mamy tu do czynienia z przypadkiem mocno wygórowanych oczekiwań wbrew zapowiedziom samego Sony. Nie jest to zresztą niczym nowym dla tego typu pokazów. Fani mają tendencję do niedowierzania zapewnieniom wydawców, częściowo słusznie (vide Nintendo zostawiające pewne niespodzianki na koniec prezentacji Nintendo Direct). Trzeba też uczciwie dodać, że wielu graczy doceniło State of Play. Nowy filmik prezentujący wiele nowości z kolejnych przygód Crasha Bandicoota wywołał spory entuzjazm w mediach społecznościowych. Skromniejsze, ale wciąż pokaźne grono zainteresowanych przyciągnęły pomniejsze zapowiedzi pokroju Hood: Outlaws and Legends. Niemniej miejmy nadzieję, że następny pokaz Sony będzie obfitował w informacje na temat tytułów na kolejną generację PlayStation.