Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 sierpnia 2020, 11:25

autor: Karol Laska

John Wick 4 i 5 powstają jednocześnie

John Wick 4 oraz John Wick 5 będą kręcone w tym samym czasie w następnym roku. Aktualnie powstają scenariusze do obydwu filmów.

John Wick 4 i 5 powstają jednocześnie - ilustracja #1
Keanu podbije rok 2022.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Może i premiera kolejnego Johna Wicka została przesunięta z powodu pandemii koronawirusa, ale dyrektor naczelny studia Lionsgate, John Feltheimer, poinformował podczas firmowej telekonferencji, że gdy już wrócą do pracy na planie filmowym, to nakręcą dwie części jednocześnie. Oznacza to, że oprócz Johna Wicka 4 w bardzo krótkim odstępie czasu pojawi się także John Wick 5.

Na ten moment pisane są scenariusze do każdego z tych dwóch dzieł. Twórcy mają nadzieję, że zdjęcia do filmów ruszą już na początku przyszłego roku, kiedy tylko Keanu Reeves będzie dostępny. Bardzo ważne dla twórców jest wyrobienie się z amerykańską premierą na weekend majowy przed Memorial Day w 2022 roku (28-29 maja). Mowa oczywiście o samej części czwartej.

Reeves pracuje aktualnie na planie Matrixa 4 razem z siostrami Wachowskimi. Produkcja powstaje w Berlinie dla studiów Warner Bros. oraz Village Roadshow Pictures. Warto przypomnieć, że film ten ma pojawić się w kinach 1 kwietnia 2022 roku czyli niecałe dwa miesiące przed Johnem Wickiem 4. Fanów talentu Keanu czeka bardzo ekscytujący czas.

John Wick 3 przyjął się wręcz doskonale zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Sukces dzieła przypieczętował wynik finansowy w postaci ponad 300 milionów dolarów. Twórca trylogii, Chad Stahelski, nie zamierza rezygnować ze stołka reżyserskiego i stanie za kamerą kolejnych tytułów z serii, która powoli zaczyna przeradzać się w blockbusterowego tasiemca.