Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 listopada 2014, 10:35

autor: Sarge

PlayStation Plus - usługę opłaca już 7,9 milionów użytkowników

Firma Sony ogłosiła, że usługa PlayStation Plus może w tej chwili pochwalić się liczbą 7,9 milionów subskrybentów. Nie dowiedzieliśmy się niestety, jak duża część z nich to posiadacze PlayStation 4, którzy muszą mieć aktywne członkostwo, by móc grać online w płatne tytuły.

Firma Sony ujawniła w najnowszym raporcie finansowym, że obecnie usługę PlayStation Plus opłaca 7,9 milionów osób. Tym samym cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem wśród posiadaczy konsol z rodziny PlayStation. Przypomnijmy, że usługa pozwala co miesiąc pobrać co najmniej sześć wybranych gier – po dwie na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita (pozostają one aktywne w czasie działania subskrypcji). Na PlayStation 4 korzystanie z trybów online w różnych produkcjach wymaga opłaconego abonamentu, co zapewne również przyczyniło się do wzrostu popularności PlayStation Plus. Niestety nie ujawniono, ilu subskrybentów posiada obecnie PlayStation 4. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że do tej pory zakupiono 13,5 miliona tych konsol, ale oczywiście tylko część z nich ma aktywną usługę PlayStation Plus.

Usługa PlayStation Plus staje się coraz bardziej popularna - PlayStation Plus - usługę opłaca już 7,9 milionów użytkowników - wiadomość - 2014-11-04
Usługa PlayStation Plus staje się coraz bardziej popularna

Z dotychczasowych informacji wynika, że od jutra abonenci PlayStation Plus będą mogli bez dodatkowych opłat pobrać The Binding of Isaac: Rebirth i SteamWorld Dig na PlayStation 4, Frozen Synapse Prime oraz Luftrausers na PlayStation 3, a także The Hungry Horde wraz z Escape Plan na PlayStation Vita. Niektóre tytuły (np. SteamWorld Dig) wspierają funkcję Cross-Buy, a więc będzie można je ściągnąć w wersji na dwie lub wszystkie trzy platformy sprzętowe. Lista gier do tej pory nie została ujawniona na europejskim blogu PlayStation, więc nie należy jej traktować jako w stu procentach oficjalnej.