Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lutego 2014, 13:56

autor: Góral

PlayStation Plus - połowa użytkowników PlayStation 4 ma wykupioną subskrypcję

Firma Sony zdradziła, że połowa użytkowników konsoli PlayStation 4 ma wykupioną subskrypcję PlayStation Plus. Z jednej strony jest to wielki sukces, z drugiej oznacza, że połowa osób nie bawi się w sieciowym multiplayerze na najnowszym urządzeniu japońskiego koncernu. Przy okazji ujawniono, że zarejestrowano już ponad 150 mln kont w usłudze PlayStation Network.

Firma Sony ujawniła, że około połowa użytkowników konsoli PlayStation 4 skusiła się na abonament PlayStation Plus, zapewniający szereg korzyści posiadaczom najnowszego urządzenia japońskiego koncernu. Nie podano dokładnych danych, ale skoro next-gen trafił do 4,2 mln osób, to łatwo wyliczyć, że 2,1 mln graczy posiada PS+. W przypadku PlayStation 3 dzięki subskrypcji co miesiąc otrzymuje się warte uwagi produkcje (ostatnio m.in. BioShock: Infinite i Metro: Last Light), można przechowywać zapisane stany gier w „chmurze”, itd., ale usługa nie jest wymagana do zabawy w multiplayerze. Na PlayStation 4 sytuacja jest niemal identyczna, jednak rozgrywki online zarezerwowane są tylko dla graczy opłacających abonament. Zapewne dzięki temu cieszy się ona tak wielką popularnością.

Abonament PlayStation Plus dostępny jest na kilku konsolach z rodziny PlayStation. - PlayStation Plus - połowa użytkowników PlayStation 4 ma wykupioną subskrypcję - wiadomość - 2014-02-09
Abonament PlayStation Plus dostępny jest na kilku konsolach z rodziny PlayStation.

Z drugiej strony można stwierdzić, że aż połowa osób nie bawi się w sieciowym multiplayerze, co jest małym zaskoczeniem, w końcu większość dzisiejszych gier w znacznym stopniu stawia na rozgrywki wieloosobowe. Z dostępnych na PlayStation 4 tego typu produkcji można wymienić chociażby Killzone: Shadow Fall, Battlefield 4 czy też Call of Duty: Ghosts. Jak jednak widać, sporej ilości osób wystarcza tylko single player.

Przy okazji firma Sony ujawniła, że w zarejestrowano już ponad 150 mln kont w usłudze PlayStation Network. Niestety ciężko stwierdzić ile z nich jest tak naprawdę aktywnych, niemniej liczba robi wrażenie. W ramach porównania, Steam posiada 75 mln aktywnych użytkowników, a Xbox Live 46 mln zarejestrowanych użytkowników (dane z kwietnia 2013 roku).

PlayStation Plus to usługa firmy Sony, dedykowana konsolom z rodziny PlayStation. Jej użytkownicy, opłacający abonament w wysokości około 190 zł rocznie, co miesiąc otrzymują kilka produkcji w wersji cyfrowej, możliwość przechowywania zapisanych stanów gier w „chmurze”, specjalne promocje, tapety, awatary i nie tylko. PlayStation Plus wymagane jest do grania w sieciowym multiplayerze na konsoli PlayStation 4.