Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2014, 16:28

autor: qjin

Castlevania: Lords of Shadow 2 - zawartość i przedsprzedaż edycji specjalnej

Castlevania: Lords of Shadow 2, druga i zarazem ostatnia część serii studia Mercury Steam Entertainment poświęconej historii Gabriela Belmonta, otrzyma wydanie specjalne. Poznaliśmy zawartość oraz cenę edycji kolekcjonerskiej gry.

Edycja specjalna gry Castlevania: Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 doczeka się edycji specjalnej - wiadomość - 2014-02-09
Edycja specjalna gry Castlevania: Lords of Shadow 2

Castlevania Lords of Shadow 2, jedna z najciekawszych premier lutego, otrzyma edycję kolekcjonerską. Zwiastunem pojawienia się takowego wydania było zdjęcie opublikowane kilka dni temu przez Dave’a Coxa, producenta gry, na profilu Twitter. Na fotografii zaprezentowano wygląd pudełka wersji specjalnej na PlayStation 3, co zostało dzisiaj oficjalnie potwierdzone. Nie musieliśmy długo czekać na wizualizację zawartości wydania. Co więcej, oferta na edycję specjalną Castlevania: Lords of Shadow 2 pojawiła się już chociażby w brytyjskim sklepie sieci Amazon, dzięki czemu poznaliśmy sugerowaną cenę zestawu, wynoszącą 59,99 funtów (ok. 300 zł). Podana kwota dotyczy wersji na Xboksa 360 (i, jak można założyć, PlayStation 3 też) – natomiast edycja komputerowa zapewne zostanie wyceniona nieco niżej.

Jeśli chodzi o zawartość Castlevania: Lords of Shadow 2: Special Edition, to w środku znajdziemy, prócz płyty z grą, album z grafikami koncepcyjnymi, w którym zostaną zawarte szczegóły na temat artworka prezentującego postać Drakuli, oraz unikatowe pudełko z odnotowanym napisem Belmont (nazwisko bohatera gry) na okładce. Wydanie nie zawiera żadnych cyfrowych dodatków, a największą, a właściwie jedyną atrakcją dla miłośników tej podserii jest kolorowy artbook w twardej oprawie. Niestety, nie wiemy, ilu stronicowy.

Castlevania: Lords of Shadow 2 jest reprezentantem gatunku slasherów utrzymanym w mrocznym klimacie. Jest to bezpośrednia kontynuacja przygód Gabriela Belmonta z części pierwszej, wydanej pierwotnie w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360, a w ubiegłym roku przeniesionej także na PC. Co więcej, Lords of Shadow 2 ma ostatecznie zakończyć historię przedstawioną w „jedynce”. Premiera nowej odsłony została ustalona na 25 lutego (USA) i 27 lutego (Europa) bieżącego roku. Docelowymi platformami sprzętowymi są PC, PlayStation 3 i Xbox 360 – na tę chwilę twórcy nie mają w planach wersji na konsole nowej generacji. Studio Mercury Steam zajmuje się już nowym, nieokreślonym jeszcze tytułem.