Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2007, 12:15

Play.com organizuje nowe targi gier video na Wyspach Brytyjskich

Games Convention w Lipsku. Ogromne, zatłoczone hale, hałas, prezentacje nadchodzących tytułów i liczne konkursy przyciągnęły więcej ludzi niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Tym bardziej nie dziwi inicjatywa Play.com, który z pewnością chciałby, aby podobny show z powrotem zawitał na Wyspach Brytyjskich.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Maksyma ta przyświeca chyba każdemu przypadkowi, w którym coś, co z pozoru sprawia wrażenie znakomicie przygotowanego i prezentowanego z szerokim uśmiechem na twarzy nagle podupada, a w skrajnych przypadkach przestaje istnieć.

Powyższe stwierdzenie można świetnie dopasować do targów lub jak kto woli wystaw gier komputerowych i video. Przez lata wydawałoby się znakomicie prosperujące i z roku na rok powiększające się imprezy nagle najzwyczajniej w świecie przestały istnieć. W tym roku przypadłość ta stała się powodem zmiany formuły słynnego E3. Wielkie firmy wydawnicze i gros deweloperów stwierdzili, że przedsięwzięcie o tej skali staje się po prostu nieopłacalne i tegoroczne E3 było imprezą przeznaczoną tylko dla ludzi z branży. Kilka lat temu jeszcze gorszy los spotkał największe w Europie, londyńskie targi ECTS. Impreza była nieopłacalna, więc organizatorzy zwinęli interes, a wystawcy przenieśli się za Wielką Wodę.

W tym roku okazało się, że gracze jednak spragnieni są wielkich targów, które w ciągu kilku dni są w stanie zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających. Wydaje się, że takim renesansem stało się sierpniowe Games Convention w Lipsku. Ogromne, zatłoczone hale, hałas, prezentacje nadchodzących tytułów i liczne konkursy przyciągnęły więcej ludzi niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Tym bardziej nie dziwi inicjatywa Play.com, który z pewnością chciałby, aby podobny show z powrotem zawitał na Wyspach Brytyjskich.

Dlatego też planowana jest nowa impreza związana z prezentacją firm i nowych gier. Serwis CVG donosi, iż odbyć ma się ona w dniach 15-16 marca przyszłego roku na stadionie Wembley. Sprzedaż biletów ruszy od 3 grudnia, a dostępne one będą wyłącznie za pośrednictwem witryny Play.com.

„Play.com Live dostarczy wydawcom znakomitą możliwość do pokazania tytułów mających ukazać w 2008 roku, a stadion na Wembley jest fantastycznym miejscem na organizowanie tego typu imprez.” – powiedział Gian Luzio, szef działu gier w firmie Play.com.

Przyszłość pokaże, czy nowe targi będą w stanie konkurować z lipskim Games Convention czy też staną się tylko lokalną atrakcją.

gry