Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2007, 12:44

autor: Jiker

Codemasters raportuje najlepszy okres w swojej historii

Brytyjski producent i wydawca Codemasters opublikował roczny raport finansowy, w którym podsumował dwunastomiesięczny okres zakończony 30 czerwca bieżącego roku. Już w samym jego wstępie czytamy, że był to najlepszy okres w dwudziestodwuletniej historii firmy.

Brytyjski producent i wydawca Codemasters opublikował roczny raport finansowy, w którym podsumował dwunastomiesięczny okres zakończony 30 czerwca bieżącego roku. Już w samym jego wstępie czytamy, że był to najlepszy czas w dwudziestodwuletniej historii firmy.

Świadczą o tym m.in. przychody uzyskane ze sprzedaży gier. W wiadomym okresie zanotowany został ich 38% wzrost, który przełożył się w efekcie na wynik 71,5 milionów funtów w skali świata. Najbardziej efektowny wzrost zanotowany został na rynku amerykańskim. Tamtejsza sprzedaż produktów Codemasters wzrosła o 151% (17,5 milionów funtów). Nie dziwi więc fakt, że grupa NPD zaliczyła brytyjską firmę do grona pięciu najlepiej rozwijających się podmiotów działających na amerykańskich rynku elektronicznej rozrywki. Z kolei organizatorzy oraz uczestnicy tegorocznego konkursu Golden Joystick Awards określili Codemasters mianem najlepszego brytyjskiego producenta gier bieżącego roku.

Wśród gier wyprodukowanych przez Codemasters największymi sukcesami mogą się pochwalić Colin McRae: DiRT (ponad milion sprzedanych egzemplarzy samej tylko wersji dla konsoli Xbox 360) oraz Overlord, które trafiły do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych gier w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy oraz Holandia. Stosunkowo dobrze poradziły sobie także najnowsza odsłona cyklu Brian Lara International Cricket oraz MMO pod tytułem The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar.

Spośród nowych gier największe nadzieje pokładane są w strzelaninie Clive Barker’s Jericho, action-RPG pod tytułem Rise of the Argonauts oraz nowej odsłonie serii Race Driver.