Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 11:08

autor: Hed

PlanetSide 2 i DC Universe Online trafią na PlayStation 4

Strzelanka PlanetSide 2 i gra MMO DC Universe Online zostaną przeniesione na konsolę PlayStation 4. Firma Sony Online Entertainment potwierdziła, że tytuły zachowają model finansowy free-to-play i wyjdą jeszcze w tym roku.

PlanetSide 2 i DC Universe Online pojawią się na PlayStation 4. - PlanetSide 2 i DC Universe Online trafią na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-06-06
PlanetSide 2 i DC Universe Online pojawią się na PlayStation 4.
PlanetSide 2 i DC Universe Online na PS4:
  • PlanetSide 2 i DC Universe Online wyjdą także na PlayStation 4
  • Premiera obu tytułów ma nastąpić jeszcze w tym roku
  • Gry zachowają model free-to-play (darmowa rozgrywka i mikropłatności)

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła, że jej dwie najważniejsze gry sieciowe ostatnich kilkunastu miesięcy, czyli DC Universe Online oraz PlanetSide 2, zostaną przeniesione na konsolę PlayStation 4. Oba tytuły funkcjonują w systemie free-to-play, co oznacza, że posiadacze następczyni PlayStation 3 otrzymają wiele gier z „darmową rozgrywką”. Pamiętamy, że na tej platformie sprzętowej wylądują także między innymi lotniczy War Thunder, czy futurystyczny Warframe.

Wydawca potwierdził, że oba tytuły zachowają swoją specyfikę i pozostaną wierne modelowi free-to-play. Zarówno DC Universe Online, jak i PlanetSide 2 będzie więc można ściągnąć za darmo. W grach pojawią się jednak opcjonalne mikropłatności. Ciekawe jest to, że premiera konwersji na PlayStation 4 ma nastąpić w tym roku, najprawdopodobniej wraz ze startem samej konsoli. Jeśli tak się stanie, gracze otrzymają na premierę dwie naprawdę niezłe produkcje dostępne „za darmo”.

DC Universe Online, pierwsza z gier, jaką Sony zamierza przenieść na nadchodzący sprzęt, to produkcja MMO opowiadają o superbohaterach ze znanego uniwersum komiksowego. Do tej pory tytuł był dostępny na pecetach i PlayStation 3. Z kolei PlanetSide 2 to sieciowa strzelanka rozgrywająca się na olbrzymich mapach, która na razie jest dostępna tylko na komputerach. Podobno gracze prosili o możliwość zagrania w drugiego PlanetSide na konsolach i jak widać będzie to możliwe.

Ciekawe jest to jak wypadną konwersje na PlayStation 4 od strony technicznej. O ile DC Universe Online nie jest szczególnie wymagającym tytułem, tak za PlanetSide 2 ciągnie się opinia źle zoptymalizowanej gry (co potwierdziły komentarze pod naszym porównaniem graficznym). To jak będzie wyglądała i działała produkcja, która sama w sobie jest naprawdę świetna, może być ciekawym testem mocy graficznej, ale też infrastruktury sieciowej PlayStation 4.

PlanetSide 2 i DC Universe Online trafią na PlayStation 4 - ilustracja #2PlayStation 4 to nowa platforma sprzętowa firmy Sony, która powinna trafić do sprzedaży pod koniec tego roku. Czwarta wersja PlayStation ma cechować się sporą mocą obliczeniową i rozbudowanymi opcjami społecznościowymi. Umożliwią one między innymi dzielenie się filmami z gier. Moc platformy pokażą takie tytuły jak Killzone: Shadow Fall, DriveClub, czy inFamous: Second Son. Na PlayStation 4 nie zabraknie też polskich gier, w tym Wiedźmina 3: Dziki Gon, czy Basement Crawl.

  1. Oficjalna strona gry PlanetSide 2
  2. Oficjalna strona gry DC Universe Online