Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2013, 16:45

autor: Hed

PlanetSide 2 – porównanie ustawień graficznych MMOFPS-a free-to-play

PlanetSide 2 to jedna z ciekawszych strzelanek free-to-play dostępnych na rynku, która jednak ma sławę źle zoptymalizowanej. Postanowiliśmy porównać różne ustawienia graficzne z tego tytułu, aby sprawdzić jak prezentuje się on w akcji. Test powstał na sprzęcie firmy AMD.

PlanetSide 2 to ambitna wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa, która wystartowała w listopadzie ubiegłego roku. Jeszcze w fazie testowej tytuł cieszył się nienajlepszą sławą w kwestii optymalizacji – użytkownicy skarżyli się na wysokie wymagania sprzętowe. Rzeczywiście gra studia Sony Online Entertainment lubi mocne komputery, ale oferuje też wiele możliwości w zakresie konfiguracji. Postanowiliśmy porównać różne ustawienia graficzne w tym tytule.

PlanetSide 2 – porównanie ustawień graficznych MMOFPS-a free-to-play - ilustracja #1

W PlanetSide 2 gracze walczą ze sobą na trzech olbrzymich mapach. Ich rozmiary zmusiły deweloperów do pewnych uproszczeń graficznych, stąd wiele lokacji świeci pustkami. Mimo tego, gra wygląda świetnie w wysokich ustawieniach, bo korzysta z wielu niezłych efektów. Widać to doskonale w naszym porównaniu, w którym zestawiamy ustawienia wysokie z niskimi, przy okazji manipulując opcją „render quality”. Przekonajcie się sami jak prezentuje się MMOFPS z darmową rozgrywką.

  1. PlanetSide 2 - porównanie ustawień graficznych na PC
PlanetSide 2 – porównanie ustawień graficznych MMOFPS-a free-to-play - ilustracja #3

Konfiguracja komputera testowego

Procesor

AMD FX-8350

Płyta główna

AM3+ z chipsetem AMD 990FX

Karta graficzna

AMD Radeon HD 7950 3GB GDDR5

Pamięć RAM

4GB