Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2016, 12:31

autor: Góral

Pillars of Eternity - wyniki sprzedaży i plotki o Game of the Year Edition

Według niemieckiego oddziału sklepu Amazon, 19 lutego - kilka dni po premierze dodatku The White March Part II - Pillars of Eternity doczeka się wersji Game of the Year Edition, zawierającej grę, oba rozszerzenia, instrukcję obsługi oraz ścieżkę dźwiękową. Ponadto okazało się, że tytuł sprzedał się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy.

Studio Obsidian Entertainment poinformowało kilka dni temu, że wraz z rozszerzeniem The White March Part II dla gry Pillars of Eternity, podstawowa wersja produkcji doczeka się aktualizacji 3.0. Patch oczywiście będzie dostępny dla wszystkich osób, a nie tylko dla tych, którzy skuszą się na dodatek. Jego nowe elementy zaprezentowano na powyższym materiale wideo, a z najważniejszych rzeczy warto wspomnieć o ulepszeniu systemu Twierdz, kontuzjach postaci wpływających na ich możliwości oraz trybie Story Time, umożliwiającym skupienie się podczas zabawy na opowiadanej historii. Oprócz tego pojawią się zmiany w systemie zdolności, lepszy i bardziej uporządkowany bestiariusz itd. Tytuł doczeka się więc sporo nowości oraz zwieńczenia historii w postaci drugiej części The White March Part, więc niejednemu graczowi pewnie nasuwa się pytanie o wersję Game of the Year Edition, która byłaby ukoronowaniem prac nad Pillars of Eternity. Okazało się, że tego typu wydanie jest chyba bliżej, niż nam się wydaje.

Pillars of Eternity: Game of the Year Edition ukaże się 19 lutego? - ilustracja #2
Pillars of Eternity w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Obsidian Entertainment
  • Wydawca: Paradox Interactive
  • Data premiery: 26 marca 2015 roku
  • Inne: wraz z dodatkiem The White March Part II 16 lutego ukaże się aktualizacja 3.0

Jak zauważono w serwisie GameBanshee, w niemieckim Amazonie pojawiła się już takowa pozycja, która ma zadebiutować na rynku kilka dni po dodatku The White March Part II, a dokładniej pisząc 19 lutego. Z opisu widniejącego na okładce wynika, że zestaw zawierać będzie grę, oba rozszerzenia, instrukcję obsługi oraz ścieżkę dźwiękową. Studio Obsidian Entertainment, ani firma Paradox Interactive, nie potwierdziły jednak jeszcze takiego wydania.

Na koniec warto wspomnieć, że w opublikowanym komunikacie pochwalono się najnowszymi wynikami sprzedaży Pillars of Eternity. Produkcja rozeszła się do tej pory w ponad 700 tysiącach egzemplarzy, co oznacza, że od października 2015 roku zakupiono ją około 200 tysięcy razy.

Pillars of Eternity: Game of the Year Edition w sklepie Amazon.
Pillars of Eternity: Game of the Year Edition w sklepie Amazon.
Pillars of Eternity: Game of the Year Edition ukaże się 19 lutego? - ilustracja #4

Pillars of Eternity do klasyczna gra RPG stworzona przez ekipę Obsidian Entertainment. Produkcja ukazała się na komputerach PC pod koniec marca 2015 roku i okazała się jedną z najlepszych tego typu pozycji ostatnich lat. Kilka miesięcy po debiucie tytuł doczekał się także świetnego dodatku The White March Part I, a 16 lutego pojawi się The White March Part II.