Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 19:42

autor: Renox

Pillars of Eternity ozłocone. Gra zadebiutuje zgodnie z planem

Studio Obsidian Entertainment wraz z wydawcą, firmą Paradox Interactive, ogłosili, że wyczekiwana przez miłośników klasycznych cRPG gra Pillars of Eternity została ozłocona. Tym samym wygląda na to, że cały cykl deweloperski sfinalizowano bez żadnego opóźnienia i omawiana produkcja zadebiutuje na rynku zgodnie z planem, czyli 26 marca.

Pillars of Eternity ozłocone. - Pillars of Eternity ozłocone. Gra zadebiutuje zgodnie z planem - wiadomość - 2015-03-17
Pillars of Eternity ozłocone.

Miłośnicy klasycznych cRPG-ów mogą zacząć ostrzyć zęby, ponieważ za nieco ponad tydzień na światowym rynku zadebiutuje jedna z najbardziej wyczekiwanych obecnie produkcji tego gatunku - Pillars of Eternity. Producenci ze studia Obsidian Entertainment wraz z wydawcą, Paradox Interactive, poinformowali dzisiaj o uzyskaniu przez wspomnianą grę złotego statusu. Cykl produkcyjny został zatem doprowadzony do końca, a fani mogą przestać obawiać się ewentualnych opóźnień. Proces deweloperski ruszył dwa i pół roku temu, kiedy to dzięki crowdfundingowej zbiórce autorom udało się pozyskać niezbędne fundusze, ostatecznie czyniąc omawiany tytuł jednym z najchętniej współfinansowanych projektów w historii serwisu Kickstarter.

Pillars of Eternity zadebiutuje na pecetach już w przyszłym tygodniu, 26 marca. Każdy, kto dorzucił cegiełkę w ramach kickstarterowej zbiórki, w tym samym czasie dostanie swój cyfrowy egzemplarz. Co ciekawe, zgodnie z ujawnioną dzisiaj informacją, gra otrzyma w przyszłości pełnoprawny dodatek, który już teraz znajduje się w produkcji. Szczegółów na razie brakuje, jednak zapowiedź rozmiarów świata z tego rozszerzenia brzmi naprawdę intrygująco. Adam Brennecke, główny programista, stwierdził, że wielkość terenu będzie zbliżona do tego, co można było zobaczyć przy okazji Baldur’s Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Kończąc, warto przypomnieć, że nasi rodacy mogą liczyć na bogatą edycję pudełkową omawianego cRPG-a, w skład której wejdzie między innymi etui, mapa oraz płyta audio z wybranymi utworami ze ścieżki dźwiękowej. Nie można zapomnieć również o innej bardzo interesującej wiadomości sprzed kilku tygodni, kiedy to szef studia Obsidian Entertainment zdradził, że twórcy intensywnie główkują nad Pillars of Eternity 2.