Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 19:42

autor: Renox

Pillars of Eternity ozłocone. Gra zadebiutuje zgodnie z planem

Studio Obsidian Entertainment wraz z wydawcą, firmą Paradox Interactive, ogłosili, że wyczekiwana przez miłośników klasycznych cRPG gra Pillars of Eternity została ozłocona. Tym samym wygląda na to, że cały cykl deweloperski sfinalizowano bez żadnego opóźnienia i omawiana produkcja zadebiutuje na rynku zgodnie z planem, czyli 26 marca.

Pillars of Eternity ozłocone. - Pillars of Eternity ozłocone. Gra zadebiutuje zgodnie z planem - wiadomość - 2015-03-17
Pillars of Eternity ozłocone.

Miłośnicy klasycznych cRPG-ów mogą zacząć ostrzyć zęby, ponieważ za nieco ponad tydzień na światowym rynku zadebiutuje jedna z najbardziej wyczekiwanych obecnie produkcji tego gatunku - Pillars of Eternity. Producenci ze studia Obsidian Entertainment wraz z wydawcą, Paradox Interactive, poinformowali dzisiaj o uzyskaniu przez wspomnianą grę złotego statusu. Cykl produkcyjny został zatem doprowadzony do końca, a fani mogą przestać obawiać się ewentualnych opóźnień. Proces deweloperski ruszył dwa i pół roku temu, kiedy to dzięki crowdfundingowej zbiórce autorom udało się pozyskać niezbędne fundusze, ostatecznie czyniąc omawiany tytuł jednym z najchętniej współfinansowanych projektów w historii serwisu Kickstarter.

Pillars of Eternity zadebiutuje na pecetach już w przyszłym tygodniu, 26 marca. Każdy, kto dorzucił cegiełkę w ramach kickstarterowej zbiórki, w tym samym czasie dostanie swój cyfrowy egzemplarz. Co ciekawe, zgodnie z ujawnioną dzisiaj informacją, gra otrzyma w przyszłości pełnoprawny dodatek, który już teraz znajduje się w produkcji. Szczegółów na razie brakuje, jednak zapowiedź rozmiarów świata z tego rozszerzenia brzmi naprawdę intrygująco. Adam Brennecke, główny programista, stwierdził, że wielkość terenu będzie zbliżona do tego, co można było zobaczyć przy okazji Baldur’s Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Kończąc, warto przypomnieć, że nasi rodacy mogą liczyć na bogatą edycję pudełkową omawianego cRPG-a, w skład której wejdzie między innymi etui, mapa oraz płyta audio z wybranymi utworami ze ścieżki dźwiękowej. Nie można zapomnieć również o innej bardzo interesującej wiadomości sprzed kilku tygodni, kiedy to szef studia Obsidian Entertainment zdradził, że twórcy intensywnie główkują nad Pillars of Eternity 2.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.