Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2016, 12:16

Pierwszych sześć minut nowej gry Telltale - gameplay z The Walking Dead: Michonne

Telltale Games udostępniło nagranie ukazujące początek gry The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series. Pierwszy epizod tej trzyodcinkowej miniserii pojawi się w przyszłym tygodniu.

To już czwarta gra w świecie „Żywych Trupów” stworzona przez studio Telltale Games. - Pierwsze sześć minut nowej gry Telltale - gameplay z The Walking Dead: Michonne - wiadomość - 2016-02-15
To już czwarta gra w świecie „Żywych Trupów” stworzona przez studio Telltale Games.

Gameplay z The Walking Dead: Michonne przedstawia początek rozgrywki i prezentuje bohaterkę produkcji – Michonne. Postać ta jest dobrze znana fanom komiksu Żywe Trupy, na którym luźno bazują gry Telltale. W odróżnieniu od poprzednich dwóch sezonów, których fabuła skupiła się na postaciach wykreowanych na potrzeby gry, w nowej miniserii gracze otrzymają możliwość pokierowania jedną z najpopularniejszych postaci komiksu i dokładnego poznania historii, która wydarzyła się pomiędzy numerami 126 i 139 w papierowym oryginale. Studio Telltale ma jednak pewną dowolność w kreowaniu historii Michonne – w komiksie wspomniane wydarzenia zostały ledwie zarysowane, więc gra ma okazję zapełnić lukę w opowieści.

W bohaterkę w grze Telltale wcieliła się aktorka Samira Wiley, znana głównie z serialu Orange is the New Black. Z filmu z rozgrywki możemy wywnioskować, że grana przez nią postać ma pewne zaburzenia psychiczne i w trakcie gry zapewne nie raz będziemy uczestniczyli w sekwencjach przeplatających złudzenia z rzeczywistością. W nagraniu kilkukrotnie pojawia się tajemnicza para dzieci, za którymi podąża główna bohaterka, co może być istotnym motywem przewodnim nadchodzących odcinków gry The Walking Dead. Pod koniec materiału pojawia się również niezidentyfikowany mężczyzna, który z niejasnych przyczyn dziękuje bohaterce za pomoc.

Większość nagrania skupia się na dynamicznej akcji, opartej o tzw. sekwencje QTE (gracz ma zadanie szybko nacisnąć przycisk, którego symbol pojawia się na ekranie). Zastosowana mechanika jest dokładnie taka sama, co w poprzednich grach Telltale. Walka jest brutalna, do czego również przyzwyczaiła nas seria – można mieć pewność, że maczeta, którą włada Michonne pójdzie w ruch niejednokrotnie.

Miniseria zadebiutuje 23 lutego odcinkiem In Too Deep. Na kolejne nie będziemy czekać zbyt długo. Chociaż studiu Telltale zdarzało się już rozwlekać premiery poszczególnych odcinków na długi okres czasu, tym razem ma być inaczej – drugi odcinek zatytułowany Give No Shelter ma mieć premierę w marcu, a zamykający historię What We Deserve w kwietniu.