Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2016, 12:27

autor: Arantasar

Nowe pogłoski na temat powrotu serii Crash Bandicoot

Podczas targów Toy Fair 2016 dyrektor do spraw rozwoju firmy NECA zasugerował, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się powrotu serii platformówek Crash Bandicoot. Informacja została jednak szybko zdementowana przez przedstawiciela spółki.

Ostatnia odsłona serii Crash Bandicoot ukazała się w 2008 roku. - Nowe pogłoski na temat powrotu serii Crash Bandicoot - wiadomość - 2016-02-15
Ostatnia odsłona serii Crash Bandicoot ukazała się w 2008 roku.

Pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące możliwości powrotu serii platformówek Crash Bandicoot. W trakcie odbywających się w Nowym Jorku targów zabawek i artykułów kolekcjonerskich Toy Fair 2016, Randy Falk – dyrektor do spraw rozwoju firmy NECA, zajmującej się produkcją figurek związanych między innymi z grami komputerowymi – zasugerował, że marka może doczekać się nowych odsłon. Deklaracja padła podczas rozmowy z jutuberem prowadzącym kanał PixelDan. Falk w trakcie prezentowania figurek z takich tytułów jak God of War, Uncharted czy LittleBigPlanet i omawiania współpracy z firmą Sony, stwierdził, że: „widziałem, że szykują powrót Crasha Bandicoota”.

Natychmiast ruszyła lawina spekulacji. Dla części społeczności wypowiedź oznacza, że firma Sony pracuje nad kolejną odsłoną, inni z kolei spodziewają się raczej, że postać Crasha Bandicoota pojawi się gościnnie w innych produkcjach. Przypomniano także tweet, jaki na początku tego miesiąca umieścił na swoim koncie jeden z azjatyckich oddziałów japońskiego koncernu. Zawierał on grafikę przedstawiającą głównego bohatera serii podpisaną „Poszukiwany! Gdzie jesteś Crash?”. Co istotne, właścicielem praw do Crash Bandicoot jest obecnie firma Activision, więc ewentualne rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną przez Sony musiałoby zostać poprzedzone ich wykupieniem lub użyczeniem, o czym wcześniej nie było mowy.

Źródło: twitter.com/PlayStation_ME/status/696008709231607808 - Nowe pogłoski na temat powrotu serii Crash Bandicoot - wiadomość - 2016-02-15
Źródło: twitter.com/PlayStation_ME/status/696008709231607808

Jednak pogłoski na temat powrotu marki Crash Bandicoot pojawiały się już wcześniej i okazywały się jedynie spekulacjami. Ostatni raz o serii zrobiło się głośno w 2013 roku, kiedy to francuski oddział serwisu Amazon umieścił na swojej stronie ofertę nowej odsłony. Także tym razem oficjalne kanały szybko zdementowały medialne doniesienia. W wypowiedzi dla serwisu GameSpot przedstawiciel firmy NECA stwierdził, że doszło do nieporozumienia, a słowa Falka zostały źle zrozumiane:

Jego komentarz został źle zrozumiany. Chwilę przed przyjściem na targi Randy oglądał zmontowaną przez fana grafikę i chodziło mu o to, że gdyby była mowa o powrocie marki, to chcielibyśmy stworzyć dla niej figurki.

Zdaniem części społeczności jest to tylko próba zminimalizowania strat wywołanych wyciekiem informacji.