Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2013, 10:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Crash Bandicoot na PlayStation 4 w ofercie sklepu Amazon. Grę robią twórcy serii Uncharted?

W Internecie pojawiły się bardzo ciekawe informacje dla wszystkich fanów platformówek. Mianowicie, francuski oddział sklepu Amazon zamieścił w swojej ofercie grę Crash Bandicoot na PlayStation 4, nad którą mają pracować twórcy serii Uncharted i God of War.

Dziś pisaliśmy już o grze Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4, która pojawiła się w ofercie włoskiego Amazonu. Francuski oddział także postanowił zdradzić nowy projekt dedykowany next-genowi firmy Sony – kolejną odsłonę serii gier platformowych Crash Bandicoot.

Crash Bandicoot w ofercie francuskiego oddziału sklepu Amazon. - Crash Bandicoot na PlayStation 4 w ofercie sklepu Amazon. Grę robią twórcy serii Uncharted? - wiadomość - 2013-11-19
Crash Bandicoot w ofercie francuskiego oddziału sklepu Amazon.

Niestety obecnie to wszystko, co wiemy na ten temat. Wpis zdążył już zniknać z bazy sklepu, jednak użytkownikom serwisu Reddit udało się zachować powyższy zrzut ekranu. Niemniej można z niego wyczytać jedynie, że będzie to projekt - o ile zostanie potwierdzony - na PlayStation 4.

Jeżeli tytuł faktycznie powstaje, to ciekawie zapowiada się kwestia wydawcy i producenta. Początkowo prawa do marki posiadała firma Sony. Od 2008 roku zarządzał nią koncern Activision, który wydawał właściwie tylko produkcje na urządzenia mobilne. Kilka dni temu pojawiły się jednak doniesienia, że japońska korporacja wykupiła licencję od wydawcy serii Call of Duty i zaprzęgła do pracy nad nową odsłoną Crasha studio Naughty Dog oraz ekipę SCE Santa Monica.

Jeśli powyższe doniesienia okażą się prawdą, to historia zatoczy koło, ponieważ pierwszy z wymienionych deweloperów, odpowiedzialny jest za oryginalną trylogię Crash Bandicoot, uznawaną zresztą za jedną z najlepszych serii gier na pierwsze PlayStation.

Na oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie tych informacji musimy jeszcze poczekać. Warto jednak przypomnieć, że studio Naughty Dog pracuje obecnie nad The Last of Us: Left Behind oraz nową odsłoną serii Uncharted na PlayStation 4. Natomiast SCE Santa Monica oficjalnie zakończyło prace nad dodatkami do gry God of War: Wstąpienie i skierowało swoich deweloperów do innych projektów.

Crash Bandicoot na PlayStation 4 w ofercie sklepu Amazon. Grę robią twórcy serii Uncharted? - ilustracja #3Pierwsza odsłona serii Crash Bandicoot pojawiła się na konsoli PlayStation w 1996 roku. Kolejne dwie części, wyprodukowane przez studio Naughty Dog, ukazały się w 1997 i 1998 roku. W 1999 deweloper pożegnał się ze swoim dziełem grą Crash Team Racing – jedną z najlepszych produkcji opowiadających o wesołych zmaganiach kierowców gokartów. W późniejszych latach marka wędrowała z rąk jednego studia do drugiego, znacznie obniżając loty.