Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 lutego 2016, 12:05

autor: Adrian Werner

Sky Force Reloaded - popularna seria polskich strzelanek typu shmup doczeka się kolejnej odsłony

Gliwickie studio Infinite Dreams zapowiedziało Sky Force Reloaded, czyli nową odsłonę popularnej i wysoko ocenianej serii mobilnych strzelanek typu shmup.

Mamy dobre wieści dla fanów strzelanek typu shmup. Znane z wyśmienitego Sky Force 2014 polskie studio Infinite Dreams zapowiedziało kolejną odsłonę serii, zatytułowaną Sky Force Reloaded.

Ujawnienie gry nastąpiło za pomocą krótkiego zwiastuna. Niestety, na razie twórcy jedynie podkręcają atmosferę i poza tym filmikiem nie podali żadnych konkretów odnośnie zmian w mechanizmach rozgrywki. Wiemy na razie tyle, że Sky Force Reloaded zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety. Premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję, że Infinite Dreams nie każde nam długo czekać na więcej informacji odnośnie tego projektu.

Przypomnijmy, że będzie to już trzecia gra z tej marki. Zapoczątkowała ją gra Sky Force, wydana w 2004 roku na komórki z systemem Symbian. Z okazji dziesiątej rocznicy premiery dwa lata temu twórcy wypuścili rozszerzony remake zatytułowany Sky Force 2014. Ta gra do dzisiaj pozostaje jednym z najlepszych i najładniejszych mobilnych shmupów i sądząc po krótkim zwiastunie, Sky Force Reloaded ma spore szanse kontynuować tę tradycję.

Z filmiku wynika, że podstawowe mechanizmy rozgrywki pozostaną bez zmian. Ponownie zasiądziemy więc w kokpicie małego myśliwca, który automatycznie będzie leciał w górę ekranu i walczył z hordami wrogów. Po drodze konieczne zapewne okaże się gromadzenie przydatnych przedmiotów oraz unikanie zderzenia z licznymi przeszkodami. Zabawę uatrakcyjnią starcia z potężnymi bossami oraz spora różnorodność uzbrojenia. Ze zwiastuna wynika, że powrócą także ryzykowne, ale opłacalne akcje ratowania ludności cywilnej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.