Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 11:17

autor: Kono

Pierwszy zwiastun gry South Park: The Stick of Truth

Podczas konferencji Microsoftu zaprezentowano pierwszy zwiastun gry South Park: The Stick of Truth. Na scenie pojawili się też twórcy serialu, którzy w charakterystycznym dla siebie stylu opowiedzieli o trudach współtworzenia nowego produktu.

Pierwszy zwiastun gry South Park: The Stick of Truth - ilustracja #1

Prezentacja gry South Park: The Stick of Truth podczas konferencji Microsoftu nie była zbyt długa. Niemniej jednak mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun tej produkcji, a Tray Parker i Matt Stone, czyli twórcy kultowego serialu, ujawnili kilka interesujących wiadomości, które powinny zaciekawić fanów telewizyjnego show.

Trailer jasno wskazuje, że głównym bohaterem i zbawcą będzie „nowy dzieciak”, czyli postać prowadzona przez gracza. W grze pojawi się wiele charakterystycznych „grup postaci” znanych z serialu (m.in. ludzie-kraby, dzieci-wampiry, gobliny oraz hipisi). Swoją obecność w produkcji studia Obsidian zaznaczą też tacy bohaterowie jak Mr. Slave, Mr. Garrison oraz właściciel restauracji City Wok.

Po półtoraminutowym zwiastunie na scenie pojawili się Parker i Stone. Twórcy kultowego dzieła opowiedzieli o bardzo dużej ilości pracy włożonej w to, aby gra wyglądała jak odcinek serialu. Przyznali również, że na potrzeby South Park: The Stick of Truth musieli opracować całą topografię miasteczka. Fani serialu będą więc mieć okazję przejść się po wirtualnym South Park i zobaczyć gdzie mieszka każdy z chłopców.

South Park: The Stick of Truth będzie grą RPG na podstawie znanego serialu animowanego, która ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Za powstanie tytułu odpowiada studio Obsidian, które ściśle współpracuje z twórcami serialu – Trey’em Parkerem i Mattem Stonem. Według ostatnich doniesień, gra zadebiutuje w pierwszym kwartale 2013 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

South Park: Kijek Prawdy

South Park: Kijek Prawdy