Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 10:43

autor: DogGhost

Book of Spells - interaktywna książka o Harrym Potterze w ramach nowego cyklu Wonderbook

Firma Sony zapowiedziała nową linię wydawniczą na konsolę PlayStation 3, Wonderbook, w ramach której będą pojawiać się interaktywne wersje książek, wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Pierwszy tytuł, Book of Spells, opowie o Harrym Potterze.

Firma Sony zapowiedziała podczas wczorajszej konferencji nową linię wydawniczą przeznaczoną na konsolę PlayStation 3. Seria Wonderbook pozwoli graczom na nowo odkryć ulubione powieści, dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. Pierwszy tytuł z tego cyklu, Book of Spells, przedstawi losy Harry’ego Pottera.

Book of Spells - interaktywna książka o Harrym Potterze w ramach nowego cyklu Wonderbook - ilustracja #1

Do obsługi gier z serii Wonderbook wykorzystamy kamerę PlayStation Eye oraz kontroler ruchu PlayStation Move. Dzięki temu interakcja z wirtualnymi książkami nie ograniczy się jedynie do żmudnego przewracania kolejnych stron tekstu, lecz gracze będą mogli wziąć udział w serii minigier. W związku z tym, produkcje te są skierowane głównie do casualowych użytkowników i entuzjastów literackich pierwowzorów.

Pierwsza pozycja w ramach nowej linii wydawniczej nosi tytuł Book of Spells i opiera się na twórczości J. K. Rowling. W trakcie rozgrywki będziemy mogli przeżyć na nowo historię młodego czarodzieja, Harry’ego Pottera, który odkrywa swoje powołanie i udaje się do zamku Hogwart wraz z nowymi znajomymi. Kontroler PlayStation Move będzie pełnił funkcję magicznej różdżki, dzięki której nauczymy się nowych czarów, wykonując określone ruchy. Oprócz tego, śledząc losy głównych bohaterów, weźmiemy również udział w innych minigrach zaimplementowanych w interaktywnej wersji powieści.

Za produkcję tego tytułu odpowiada londyński oddział firmy Sony Computer Entertainment. Wszystkich miłośników Harry’ego Pottera powinien ucieszyć fakt, że w pracach nad grą Book of Spells brała aktywny udział autorka pierwowzoru.

Data premiery nowej linii wydawniczej jest planowana na koniec tego roku, czyli podczas gorącego okresu świątecznego.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wonderbook: Księga Czarów

Wonderbook: Księga Czarów