Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2012, 17:40

autor: Ender

Pierwszy screen i oficjalna okładka Forza Horizon

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny screen oraz finałowa wersja okładki gry Forza Horizon. Gra ma zagościć się na pólkach sklepowych jeszcze w tym roku i podobnie jak poprzednie odsłony serii będzie dostępna jedynie dla posiadaczy Xboksów 360.

W marcu Microsoft oficjalnie potwierdził, że prowadzone są prace nad kolejną odsłoną serii Forza, pod tytułem Forza Horizon. Od tego czasu, poza pierwszym trailerem, nie pojawiło się zbyt wiele nowych wieści na jej temat. Do planowanej na ostatni kwartał tego roku premiery jest jednak coraz bliżej, dlatego też producent podzielił się pierwszym screenem oraz oficjalną okładką, które możecie zobaczyć poniżej.

Pierwszy screen i oficjalna okładka Forza Horizon - ilustracja #1
Pierwszy screen i oficjalna okładka Forza Horizon - ilustracja #2

Deweloperem Forza Horzion jest brytyjskie studio Playground Games, w którego szeregach znajdują się osoby biorące udział w produkcji takich jak Blur, Project Gotham Racing, Pure czy Split/Second. Twórcy już zapowiedzieli, że stworzony przez nich tytuł w wielu miejscach odejdzie od formuły przyjętej przez poprzednie części cyklu. Bardziej konkretnych informacji na temat gry powinniśmy spodziewać się podczas targów E3, rozpoczynających się na początku czerwca.

Pierwsza część cyklu Forza Motosport, zadebiutowała w 2005 roku na konsoli Xbox. Od tamtej pory do graczy trafiły już cztery odsłony serii. Ostatnia pojawiła się zaledwie pod koniec tamtego roku, podobnie jak poprzedniczki, zdobywając wysokie noty wśród krytyków i graczy (nasz recenzent przyznał grze ocenę 9.0).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.