Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 08:42

autor: "Vergil"

Pierwszy gameplay trailer z Ancestors – nowej gry twórców kontrowersyjnego Hatred

Po kontrowersyjnych Hatred oraz IS Defense ekipa Destructive Creations zabrała się za stworzenie strategii czasu rzeczywistego z prawdziwego zdarzenia. Pierwszy materiał wideo prezentujący w akcji Ancestors, czyli najnowsze dzieło tego zespołu, udowadnia, że będzie dynamicznie, a przy tym krwawo i… całkiem ładnie.

Ancestors to najnowsze dzieło zespołu Destructive Creations – gliwickiej ekipy, na której koncie znalazły się kontrowersyjne Hatred oraz IS Defense. Po stworzeniu dwóch krwawych strzelanek zespół postanowił wziąć się za bary z nowym dla siebie gatunkiem i trzeba przyznać, że pierwszy materiał wideo prezentujący ów tytuł w akcji napawa optymizmem. Wygląda bowiem na to, że deweloperzy dobrze „czują temat” – rozgrywka prezentuje się dynamicznie, a przy tym całkiem ładnie. Oczywiście nie brakuje tu rozlewu krwi – wszak średniowiecznym plemionom (w grze pokierujemy Słowianami, Germanami, Anglosasami i wikingami) wcale nie było aż tak daleko do wątpliwych moralnie dokonań głównego bohatera Hatred, jak mogłoby się wydawać. Pracując nad Ancestors, autorzy mogli zatem poczuć się niczym ryby w wodzie.

Oglądając powyższy materiał, nie sposób nie zwrócić uwagi na interfejs. Pomimo że autorzy zdecydowali się na pokazanie pecetowej wersji swojego dzieła, zmierza ono również na Xboksa One, a całość już teraz wydaje się skrojona na miarę specyfiki konsolowego sterowania (przede wszystkim dzięki implementacji kołowego menu). Co ciekawe, pomimo że deweloperzy skoncentrowali się na prezentacji bitew (rozbudowane opcje taktyczne mają zadowolić każdego fana gatunku), równie istotną rolę ma tutaj pełnić ekonomia – w toku zmagań będziemy nie tylko wydobywać surowce, lecz także dbać o rozbudowę naszej bazy wypadowej.

Masowe mordy, puszczanie z dymem całych wiosek, grabieże – ot, codzienność każdego szanującego się woja, której gracze będą mogli zasmakować, zanurzając się w świecie Ancestors. - Pierwszy gameplay trailer z Ancestors – nowej gry twórców kontrowersyjnego Hatred - wiadomość - 2017-07-28
Masowe mordy, puszczanie z dymem całych wiosek, grabieże – ot, codzienność każdego szanującego się woja, której gracze będą mogli zasmakować, zanurzając się w świecie Ancestors.

Ancestors ma trafić na sklepowe półki w przyszłym roku. Tymczasem warto przypomnieć, że na początku lipca do zespołu tworzącego opisywaną grę dołączył Tomasz Gop, czyli producent Lords of the Fallen. Inna sprawa, że gra powinna doczekać się znacznie obszerniejszej prezentacji na tegorocznych targach gamescom – jeśli więc lubicie takie klimaty, powinniście trzymać rękę na pulsie.