Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 09:04

Call of Duty: Modern Warfare Remastered - samodzielna wersja trafiła na PC i Xboksa One

Doczekaliśmy się wreszcie premiery samodzielnego wydania gry Call of Duty: Modern Warfare Remastered w wersjach na pecety oraz konsolę Xbox One.

Samodzielna wersja trafiła wreszcie na pecety i konsolę Xbox One. - Call of Duty: Modern Warfare Remastered - samodzielna wersja trafiła na PC i Xboksa One - wiadomość - 2017-07-28
Samodzielna wersja trafiła wreszcie na pecety i konsolę Xbox One.

Posiadacze PlayStation 4 już od miesiąca mogą kupić samodzielną wersję Call of Duty: Modern Warfare Remastered, czyli odświeżonego wydania jednej z najważniejszych gier FPS minionej dekady. Teraz ta opcja została wreszcie udostępniona także użytkownikom pecetów i Xboksa One.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered zadebiutowało w zeszłym roku, jako bonus dołączany do specjalnych edycji gry Call of Duty: Infinite Warfare. Fakt, że produkcja dostępna była tylko jako część drogiego zestawu, wzbudził spore kontrowersje i szybko pojawiły się plotki, że wydawca, czyli firma Activision Blizzard, zacznie sprzedawać remaster jako samodzielną pozycję. Doniesienia te ostatecznie okazały się mieć pokrycie w rzeczywistości, choć jak widać, musieliśmy na to sporo poczekać.

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE REMASTERED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Raven Software
  2. Wydawca: Activision Blizzard
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Fani od dawna domagali się udostępnienia gry jako samodzielnej produkcji, ale teraz, gdy to wreszcie nastąpiło, do szczęścia im daleko, co najlepiej pokazują w większości negatywne oceny Call of Duty: Modern Warfare Remastered w serwisie Steam. Gracze narzekają przede wszystkim na wysoką cenę. 39,99 euro to bardzo dużo za remaster dziesięcioletniej produkcji, zwłaszcza że sama odświeżona wersja także ma już prawie rok. Do tego tytuł trapią pewne problemy techniczne.

Fakt, że PlayStation 4 dostało samodzielną wersję miesiąc przed innymi platformami, nie jest specjalnym zaskoczeniem. Firmy Sony i Activision Blizzard mają podpisaną umowę marketingową, w ramach której PS4 dostaje DLC do gier z serii Call of Duty ze sporym wyprzedzeniem, więc Call of Duty: Modern Warfare Remastered najwidoczniej stało się najnowszym owocem tej współpracy.

Warto na koniec wspomnieć, że obecnie w serwisie Steam trwa darmowy weekend Call of Duty: Infinite Warfare, choć niestety nie pozwala on wypróbować Call of Duty: Modern Warfare Remastered.

  1. Call of Duty: Modern Warfare Remastered w Steam
  2. Call of Duty: Modern Warfare Remastered w Xbox Store
  3. Call of Duty: Modern Warfare Remastered w PlayStation Store
  4. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare Remastered - odmłodzona królowa skryptów
  5. Oficjalna strona serii