Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2017, 23:51

Pierwszy fragment rozgrywki z Assassin's Creed: Origins

Podczas konferencji firmy Microsoft na targach E3 firma Ubisoft zaprezentowała pierwszy zwiastun oraz kilkuminutowy fragment rozgrywki z gry Assassin's Creed: Origins, która zadebiutuje 27 października tego roku.

O Assassin’s Creed: Origins było ostatnimi dniami bardzo głośno. Teraz firma Ubisoft wreszcie ujawniła więcej szczegółów na temat swojego nadchodzącego dzieła. Podczas trwającej w tej chwili konferencji Microsoftu na targach E3 mieliśmy okazję zobaczyć zarówno pierwszy zwiastun, jak i kilkuminutowy fragment rozgrywki. I choć na rewolucję w cyklu raczej się nie zanosi, jest tu parę elementów, które zdecydowanie przyciągają oko. Tytuł zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 27 października tego roku.

W najnowszej części serii Assassin’s Creed, tym razem osadzonej w starożytnym Egipcie, poznamy początki Bractwa Asasynów. Wcielimy się w rolę Bayeka, którego zadaniem jest ochrona swojej społeczności przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Widać, że przy Origins deweloperzy położyli nacisk na elementy RPG – nasz bohater zdobywa poziomy doświadczenia, które ma także wykorzystywany przez niego ekwipunek oraz wrogowie. Do wyposażenia postaci doszła okrągła tarcza oraz łuk, ważną rolę odegra też orzeł, którego użyjemy do rozpoznawania terenu oraz oznaczania przeciwników. Dodatkowo zmienił się interfejs – twórcy porzucili minimapę na rzecz kompasu rodem z The Elder Scrolls V: Skyrim. Pierwszy zwiastun sugeruje też, że w grze pojawią się wątki ponadnaturalne, jak walka z ogromnym wężem, oraz starcia na arenach.

Pierwszy fragment rozgrywki z Assassin's Creed: Origins - ilustracja #1

Ubisoft już zapowiedział bonusy oraz specjalne edycje gry, mającej zadebiutować 27 października. Dla osób, które zakupią nową odsłonę Assassin’s Creed w przedsprzedaży, przygotowana została dodatkowa misja, odkrywająca historię powstawania pierwszych piramid. Podstawowa wersja Origins ma kosztować 60 dolarów. Za 10 dolarów więcej otrzymamy pakiet Deluxe. Cena Złotej Edycji, zawierającej wszystko to, co poprzednie wersje oraz przepustkę sezonową, to 100 dolarów, natomiast za 110 dolarów dostaniemy Złotą Edycję ze steelbookiem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Origins