Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2010, 11:40

autor: Jiker

Pierwsze informacje o fabule i nowym bohaterze Darksiders 2

Podczas konferencji IGDA, zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w San Francisco, Danny Bilson z firmy THQ podjął temat kontynuacji przygodowej gry akcji Darksiders. Z ujawnionych przez niego informacji wynika, że rola głównego bohatera nie przypadnie tym razem Wojnie.

Podczas konferencji IGDA, zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w San Francisco, Danny Bilson z firmy THQ podjął temat kontynuacji przygodowej gry akcji Darksiders. Z ujawnionych przez niego informacji wynika, że rola głównego bohatera nie przypadnie tym razem Wojnie.

W Darksiders 2 wcielimy się w inną postać i choć nie zostało to powiedziane wprost, zapewne będzie nią któryś z pozostałych Jeźdźców Apokalipsy (Zaraza, Głód lub Śmierć). Co więcej, w grze przeżyjemy raz jeszcze tę samą historię, tyle że tym razem poznamy ją z innego punktu widzenia. Bilson tłumaczy to tym, że apokalipsa może być tylko jedna.

Zmiana bohatera wpłynie nie tylko na historię, ale również na mechanikę rozrywki. Zapewne nowa postać będzie robić użytek z odmiennych umiejętności, przez co zmiany dotkną zapewne nie tylko model walki, ale również sposób w jaki będziemy eksplorować świat. Osobiście liczę na powrót genialnego dubbingu oraz obdarzenie głównego bohatera wyjątkowo pasujących głosem.

Pierwsze informacje o fabule i nowym bohaterze Darksiders 2 - ilustracja #1

Wojnę w Darksiders 2 zastąpi najprawdopodobniej inny Jeździec Apokalipsy.

Ponadto Darksiders 2, które zadebiutuje dopiero w 2013 roku fiskalnym (okres od 1 kwietnia 2012 roku do 31 marca 2013), będzie tytułem, na którego ukończenie przeznaczymy 25% więcej czasu, niż w przypadku objętościowo imponującej części pierwszej. Wydłużenie czasu rozgrywki ma być jednym z elementów, które zachęcą graczy do zakupu dzieła studia Vigil Games.

Bilson liczy bowiem na to, że produkcja sprzeda się lepiej od części pierwszej, wydanej na początku bieżącego roku. Jej rezultat kształtuje się obecnie na poziomie 1,3 miliona egzemplarzy, co według THQ jest wynikiem ze wszech miar zadowalającym (gra debiutowała na rynku w gorącym okresie świątecznym). Jeśli jednak ostateczny rezultat będzie niższy, lub zostanie utrzymany na podobnym poziomie, miłośnicy Darksiders niestety najprawdopodobniej nie doczekają się premiery trzeciej odsłony serii.

Przypominamy, że gra Darksiders 2 została zapowiedziana w czerwcu tego roku. Póki co pewnym jest, że trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3. Bardzo możliwe, że wśród platform docelowych znajdą się również komputery osobiste, na których – po kilku miesiącach oczekiwania – debiutowała przecież „jedynka”.