Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2011, 08:07

autor: DogGhost

Pierwsze DLC do gry Dead Island zadebiutuje 22 listopada

Według zapowiedzi firmy Deep Silver, pierwsze rozszerzenie do gry Dead Island zatytułowane Bloodbath Arena ukaże się 22 listopada.

Po kilkukrotnym przesuwaniu daty premiery, firma Deep Silver poinformowała na oficjalnej stronie gry Dead Island, kiedy zadebiutuje pierwsze DLC do tej produkcji zatytułowane Bloodbath Arena. Jeżeli wybieracie się w najbliższym czasie na wyspę Banoi, to lepiej zacznijcie ostrzyć maczety i uzupełniać amunicję, gdyż rozszerzenie pojawi się w dystrybucji elektronicznej 22 listopada na pecety i Xboksa 360. Europejscy posiadacze PlayStation 3 będą musieli poczekać jeden dzień dłużej.

Pierwsze DLC do gry Dead Island zadebiutuje 22 listopada - ilustracja #1

Przypomnijmy, że rozszerzenie DLC Bloodbath Arena otrzymają za darmo wszyscy nabywcy specjalnego wydania Gore oraz Edycji Kolekcjonerskiej. Pozostali gracze będą musieli wydać 9,99 euro w przypadku wersji pecetowej oraz przeznaczonej na konsolę PlayStation 3. Z kolei posiadacze Xboksa 360 zapłacą 800 Punktów Microsoftu.

Dodatek zaoferuje cztery areny przeznaczone zarówno do rozgrywki dla jednego gracza, jak i do trybu kooperacji. Będzie to klasyczny tryb Survival, w którym bohaterowie staną naprzeciwko nacierających fal zombie. Każda z nich będzie silniejsza od poprzedniej, więc nie obejdzie się bez pomocy towarzyszy. Dla ułatwienia zadania, wprowadzono w DLC nową broń pozbawiającą zombiaki głowy – tzw. brain wave bomb. Zdobyte punkty doświadczenia oraz wyposażenie bez przeszkód przeniesiemy do standardowej kampanii, więc nie będzie to z pewnością stracony czas.

Pierwsze DLC do gry Dead Island zadebiutuje 22 listopada - ilustracja #2

Kolejnym rozwiązaniem, które powinno wpłynąć na większą grywalność produkcji studia Techland jest dodanie systemu globalnych statystyk. Dzięki niemu każdy będzie mógł sprawdzić jak wypada na tle innych graczy, co z pewnością odpowiednio zmotywuje do dalszej zabawy miłośników rywalizacji.