Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2011, 17:30

autor: Ender

Minecraft ozłocony

Twórca Minecrafta poinformował właśnie, że gra zyskała „złoty status”. Oznacza to, że jest już gotowa jej ostateczna wersja, która zostanie udostępniona graczom w najbliższych dniach.

Markus „Notch” Persson , założyciel studia Mojang i twórca Minecrafta, w krótkim komunikacie na twitterowym koncie poinformował, że jego gra zyskała „złoty status”. Oznacza to ni mniej ni więcej, że tytuł po długich testach, trwających przeszło dwa lata, nareszcie doczeka się ostatecznej komercyjnej wersji, opatrzonej numerem 1.0. Premiera gry, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, będzie miała miejsce 18 listopada tego roku, podczas odbywającego się w Las Vegas konwentu MineCon 2011. Na imprezie fani dzieła Perssona, będą mieli także okazję, by zapoznać się z wczesną grywalną wersją Minecrafta, stworzoną z myślą o konsoli Xbox360, która jak już informowaliśmy, ukaże się najpewniej wiosną przyszłego roku.

Minecraft ozłocony - ilustracja #1

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, zainteresowani gracze, którzy jeszcze nie zdecydowali się kupić Minecrafta, mogą spodziewać się podwyżki ceny tytułu. Najbliższe dni mogą być ostatnią chwilą kiedy zakupimy go za 14,95 euro (ok.66zł), ostateczna wersja ma kosztować bowiem 20 euro (ok.88zł).

Minecraft, który niedawno przekroczył barierę czterech milionów sprzedanych egzemplarzy, przebojem zdobył serca graczy na całym świecie. Najciekawsze jest to, że tej niepozornej produkcji udało się osiągnąć porażający sukces bez wielkiej kampanii reklamowej czy pomocy ze strony serwisów dystrybucji cyfrowej, takich jak Steam, który zresztą jakiś czas temu był krytykowany przez Perssona za ograniczenia jakie narzuca deweloperom. Przyszłość pokaże czy w najbliższym czasie uda się utrzymać ogromne zainteresowanie grą. Bez wątpienia, w istotnym stopniu będzie miał na to wpływ sposób, w jaki Mojang po premierze będzie wspierał tytuł, wydając poprawki oraz większe dodatki.