Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2018, 15:35

autor: AlexB

Debiut Operacji Wind Bastion w R6 Siege, PhysX oprogramowaniem open source i inne wieści

Dziś piszemy o darmowym udostępnieniu przez firmę Nvidia silnika fizycznego PhysX, nowej wersji sterowników GeForce oraz premierze Operacji Wind Bastion w grze Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PhysX oprogramowaniem Open Source

Firma Nvidia zdecydowała się na udostępnienie słynnego silnika fizycznego PhysX jako oprogramowania Open Source (licencja BSD-3). Oznacza to, że każdy zainteresowany twórca będzie mógł w pełni skorzystać z dobrodziejstw tej technologii (również komercyjnie), o ile rzecz jasna wskaże jej źródło, przejrzeć kod w serwisie GitHub i bez przeszkód go modyfikować.

Przedstawiciele Nvidii chwalą bibliotekę PhysX pisząc, że może się ona bardzo przydać na przykład w robotyce lub tworzeniu animacji w grach. Mimo to jednak do tej pory technologia ta nie zrobiła ogromnej kariery i lista produkcji, w których zagościła, jest relatywnie krótka. Lecz kto wie? Być może dzięki jej „otwarciu” ma szansę na powrót w wielkim stylu, zwłaszcza że wersja 4.0 zadebiutuje 20 grudnia.

Sterowniki GeForce 417.22 WHQL

Firma Nvidia wypuściła nową wersję sterowników do kart grafiki GeForce. Noszą one sygnaturę 417.22 WHQL. Poprawiły one wydajność w grze Battlefield V nawet o 50% podczas korzystania z ray tracingu. Ponadto zwiększyły liczbę klatek na sekundę w Just Cause 4, Insurgency: Sandstorm oraz World of Warcraft: Battle for Azeroth (tryb DX12). Więcej na ich temat, wraz z linkami do ściągnięcia, znajdziecie w tym tekście.

Operacja Wind Bastion w Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Dziś w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege rozpoczyna się Operacja Wind Bastion. Powinna być ona już dostępna na PC, a w najbliższych godzinach zadebiutować również na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wraz z nią na oficjalnych serwerach tej popularnej wieloosobowej strzelanki taktycznej pojawi się mnóstwo atrakcji. Najważniejsze są nowości tematycznie związane z Marokiem i tamtejszymi siłami specjalnymi. Gracze będą mogli rywalizować na mapie Forteca oraz wcielić się w dwóch debiutujących operatorów – broniącego Kaida oraz atakującą Nomad. Co ciekawe, obie te postacie otrzymały nerfy już na serwerach testowych. Liczba elektroszponów Kaida spadła z trzech do dwóch, a granaty odpychające Nomad nie wybuchają w powietrzu, gdy są w pobliżu wroga. Ponadto zwiększono odrzut pistoletu .44 magnum, który znajduje się na wyposażeniu tej dwójki.

Marokańscy operatorzy są już gotowi do akcji. - PhysX oprogramowaniem Open Source, debiut Operacji Wind Bastion w R6 Siege i inne wieści - wiadomość - 2018-12-04
Marokańscy operatorzy są już gotowi do akcji.

W najnowszej aktualizacji nie zabraknie również innych zmian związanych z balansem i pomniejszych poprawek. Ich pełną znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Whispers of a Machine
 2. Tekken 7
 3. Just Cause 4
 4. Fisherman's Tale
 5. Bossgard
 6. Yo-kai Watch 3
 7. Vigor
 8. Thea 2: The Shattering
 9. Sea of Thieves
 10. Rush VR
 11. RIDE 3
 12. Resident Evil 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Sundered Eldritch Edition
 2. Earth Defense Force 5 zwiastun #1
 3. Double Switch: 25th Anniversary Edition zwiastun #1
 4. Desert Child zwiastun #1
 5. Battlefield V aktualizacja Overture
 6. Rush VR zwiastun #1
 7. Omno zwiastun #1
 8. MechWarrior 5: Mercenaries Mechcon 2018 trailer
 9. Later Alligator zwiastun #1
 10. Just Cause 4 zwiastun na premierę
 11. Freja and the False Prophecy zwiastun #1
 12. Dark Eclipse zwiastun #1
 13. Darksburg zwiastun #1
 14. Yo-kai Watch 3 zwiastun #1
 15. Treasure Hunter Simulator zwiastun na premierę