Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Whispers of a Machine (PC)

Whispers of a Machine PC

Whispers of a Machine to opracowana z myślą o pecetach przygodówka science fiction. Akcja toczy się w przyszłości, w czasach gdy ludzkość celowo cofnęła się w rozwoju technologicznym w celu usunięcia zagrożenia zostania zdominowanym przez zaawansowane sztuczne inteligencje.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

PC Windows
Okładka Whispers of a Machine (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

maj2019

Whispers of a Machine to wydana na platformę PC klasycznie zrealizowana gra przygodowa. Jest ona owocem współpracy studia Clifftop Games (znanego z Kathy Rain) i firmy Faravid Interactive (The Samaritan Paradox).

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości. Wizja tych czasów zaprezentowana przez autorów jest dosyć pesymistyczna. Niekontrolowany rozwój technologiczny sprawił, że różnego rodzaju sztuczne inteligencje były montowane praktycznie we wszystkich przedmiotach użytku codziennego, poczynając od domów, przez samochody, aż po ubrania. W pewnym momencie ludzkość zrozumiała, że jest tylko krok od nadejścia tzw. osobliwości, czyli momentu, w którym SI staną się sprytniejsze niż jakikolwiek człowiek i zaczną tworzyć własne sztuczne inteligencje, wywołując lawinową zmianę całej cywilizacji. Mogłoby to doprowadzić do odsunięcia ludzkości na boczny tor, dlatego podjęto decyzję o wykasowaniu wszystkich SI. Doprowadziło to do załamania ekonomii i poziomu rozwoju technologicznego na całym świecie, ale uznano to za cenę, którą warto zapłacić za uniknięcie katastrofy.

Historia Whispers of a Machine zaczyna się kilkadziesiąt lat po tym wydarzeniu. Wcielamy się w kobietę imieniem Vera, która pracuje jako śledczy w federalnej agencji bezpieczeństwa. Zostaje ona wysłana do niewielkiej mieściny Nordsund z misją zbadania serii tajemniczych morderstw. W ten sposób bohaterka wpada w sam środek sekretnej wojny toczonej między ludźmi obawiającymi się technologii, a fanatykami religijnymi chcącymi wymusić nadejście osobliwości, którzy wierzą, że SI mogą być jedynymi prawdziwymi bóstwami w świecie, który dawno temu porzucił wiarę.

Mechanika

Wydane na platformę PC Whispers of a Machine to klasyczna przygodówka. Podczas zabawy eksplorujemy więc lokacje, prowadzimy rozmowy, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki logiczne.

Gra zajmuje się wyłącznie testowaniem naszego sprytu i pamięci. Nie ma tutaj żadnych wyzwań zręcznościowych. Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa, a dokonane przez nas wybory ostatecznie doprowadzają historię do jednego z kilku alternatywnych zakończeń.

Kwestie techniczne

Whispers of a Machine zostało zrealizowane w konwencji retro. Autorzy postanowili odtworzyć styl, który był popularny w pecetowych przygodówkach w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Dlatego grafika jest w pełni dwuwymiarowa i wykonano ją w rozdzielczości 640x360.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Whispers of a Machine

Wymagania wiekowe Whispers of a Machine

12+