Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 stycznia 2019, 13:20

Petycja o uratowanie Daredevila od Netfliksa - Kingpin wspiera fanów

W sieci pojawiła się petycja, w której fani proszą o uratowanie skasowanego niedawno serialu Daredevil od platformy Netflix. Akcja zdobyła poparcie Vincenta D'Onofrio, który w produkcji wcielał się w postać Kingpina, co nadało jej sporego rozgłosu.

Choć od informacji o skasowaniu serialu Daredevil przez platformę Netflix minął przeszło miesiąc, wielu fanów wciąż nie może się pogodzić z perspektywą rozstania z przygodami popularnego niewidomego prawnika, który wieczorami przywdziewa maskę czerwonego mściciela i chroni mieszkańców nowojorskiego Hell's Kitchen. W sieci pojawiła się nawet petycja. Jej celem jest przekonanie Marvel Television do kontynuowania produkcji w jej obecnej formie i ze starą obsadą oraz pozwolenie na pojawianie się bohaterów znanych z tytułu w innych projektach. Ruch #SaveDaredevil poparł sam Vincent D'Onofrio, wcielający się w serialu w Wilsona „Kingpina” Fiska. Jego zaangażowanie sprawiło, że akcja trafiła do większej grupy osób. W konsekwencji pod prośbą podpisanych jest już przeszło 107 tysięcy osób. Liczba ta stale rośnie. Do celu, jakim jest 150 tysięcy podpisów, jest jednak jeszcze całkiem daleko, zatem jeśli ktoś chce się przyłączyć, może to zrobić wchodząc na poniższą stronę.

  1. Petycja Bring back Daredevil! #SaveDaredevil!
Vincent D’Onofrio brawurowo odegrał Kingpina. - Petycja o uratowanie Daredevila od Netfliksa - Kingpin wspiera fanów - wiadomość - 2019-01-07
Vincent D’Onofrio brawurowo odegrał Kingpina.

Oczywiście trudno przewidzieć, czy petycja odniesie jakikolwiek skutek. Jedno jest jednak pewne – obsada serialowego Daredevila nie miałaby nic przeciwko, by powrócić na plan ekranizacji marvelowskich komiksów. Większość aktorów, z grającym tytułową rolę Charliem Coxem oraz wspomnianym D'Onofrio na czele, nie może zrozumieć decyzji o zakończeniu produkcji tytułu. Również showrunner trzeciego sezonu, Erik Oleson, wyraził na Twitterze swój smutek. Co ciekawe, zaskoczeni kasacją netfliksowego Daredevila byli ponoć nawet przedstawiciele Marvela. Przeczyłoby to plotkom, że decyzja ta była podyktowana naciskami ze strony włodarzy Disneya (czyli właściciela komiksowego giganta), którzy zamierzają otworzyć własną platformę streamingową Disney+.

Fani walczą, by netfliksowy Daredevil był kontynuowany. - Petycja o uratowanie Daredevila od Netfliksa - Kingpin wspiera fanów - wiadomość - 2019-01-07
Fani walczą, by netfliksowy Daredevil był kontynuowany.

Przypominamy, że Daredevil nie jest jedynym marvelowskim serialem, który został skasowany przez Netfliksa. Wcześniej taki los spotkał Luke'a Cage'a oraz Iron Fist. Nie wiadomo na razie, co z Punisherem (którego drugi sezon zadebiutuje 18 stycznia; tu jego zwiastun) oraz Jessicą Jones (jej trzeci sezon ujrzy światło dzienne w tym roku). Niewykluczone jednak, że również one dokonają swojego żywota.

  1. Oficjalna strona serwisu Netflix