Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 11:21

autor: Vergil

Pecetowe gry Microsoftu trafią do pudełek i na platformę Steam

Wybrane tytuły z katalogu wydawniczego firmy Microsoft doczekają się pudełkowych wydań oraz trafią na platformę Steam. Jest to zasługa umowy, jaką gigant z Redmond podpisał z firmą THQ Nordic, która została dystrybutorem tych produkcji. Dotyczy to m.in. gier ReCore, Super Lucky's Tale i Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection.

Firma THQ Nordic podpisała z Microsoftem umowę na dystrybucję niektórych pozycji z jego pecetowego katalogu. Tym samym owe produkcje trafią nie tylko do pudełek, lecz także na platformę Steam. Mowa o następujących tytułach: Disneyland Adventures, ReCore: Definitive Edition, Rush: A Disney Pixar Adventure, Super Lucky's Tale i Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection. W chwili, w której są pisane te słowa, nie ujawniono jeszcze dat premier ani cen wyżej wymienionych gier.

ReCore: Definitive Edition to jedna z gier, które na mocy umowy Microsoftu i THQ Nordic trafią do pudełek i na Steama. - Pecetowe gry Microsoftu trafią do pudełek i na platformę Steam - wiadomość - 2018-08-21
ReCore: Definitive Edition to jedna z gier, które na mocy umowy Microsoftu i THQ Nordic trafią do pudełek i na Steama.

Cóż, pierwsze koty za płoty. Warto jednak pamiętać, że w portfolio giganta z Redmond wciąż można znaleźć wiele gier komputerowych, które ani nie dotarły na platformę Valve, ani nie trafiły do pudełek. Mowa między innymi o Forzy Motorsport 7, Forzy Horizon 3 czy choćby Age of Empires: Definitive Edition.

Jako ciekawostkę należy dodać, że powyższa informacja miała ujrzeć światło dzienne dopiero w trakcie targów gamescom 2018. Serwis Worthplaying pospieszył się jednak z jej publikacją.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Oficjalna strona internetowa Microsoft Studios
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.