Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 11:21

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Pecetowe gry Microsoftu trafią do pudełek i na platformę Steam

Wybrane tytuły z katalogu wydawniczego firmy Microsoft doczekają się pudełkowych wydań oraz trafią na platformę Steam. Jest to zasługa umowy, jaką gigant z Redmond podpisał z firmą THQ Nordic, która została dystrybutorem tych produkcji. Dotyczy to m.in. gier ReCore, Super Lucky's Tale i Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection.

Firma THQ Nordic podpisała z Microsoftem umowę na dystrybucję niektórych pozycji z jego pecetowego katalogu. Tym samym owe produkcje trafią nie tylko do pudełek, lecz także na platformę Steam. Mowa o następujących tytułach: Disneyland Adventures, ReCore: Definitive Edition, Rush: A Disney Pixar Adventure, Super Lucky's Tale i Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection. W chwili, w której są pisane te słowa, nie ujawniono jeszcze dat premier ani cen wyżej wymienionych gier.

ReCore: Definitive Edition to jedna z gier, które na mocy umowy Microsoftu i THQ Nordic trafią do pudełek i na Steama. - Pecetowe gry Microsoftu trafią do pudełek i na platformę Steam - wiadomość - 2018-08-21
ReCore: Definitive Edition to jedna z gier, które na mocy umowy Microsoftu i THQ Nordic trafią do pudełek i na Steama.

Cóż, pierwsze koty za płoty. Warto jednak pamiętać, że w portfolio giganta z Redmond wciąż można znaleźć wiele gier komputerowych, które ani nie dotarły na platformę Valve, ani nie trafiły do pudełek. Mowa między innymi o Forzy Motorsport 7, Forzy Horizon 3 czy choćby Age of Empires: Definitive Edition.

Jako ciekawostkę należy dodać, że powyższa informacja miała ujrzeć światło dzienne dopiero w trakcie targów gamescom 2018. Serwis Worthplaying pospieszył się jednak z jej publikacją.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Oficjalna strona internetowa Microsoft Studios