Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 17:50

autor: qjin

Pathfinder: Wrath of the Righteous – twórcy Kingmakera ogłosili nową grę

Studio Owlcat Games, twórcy Pathfinder: Kingmaker, ogłosiło swoją kolejną grę. Jest nią Pathfinder: Wrath of the Righteous. Niestety, nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na jej temat - więcej poznamy jutro.

Twórcy Pathfinder: Kingmaker ogłosili nową grę w tym samym świecie. - Pathfinder: Wrath of the Righteous – twórcy Kingmakera ogłosili nową grę - wiadomość - 2019-12-04
Twórcy Pathfinder: Kingmaker ogłosili nową grę w tym samym świecie.

Twórcy nieźle ocenianego Pathfinder: Kingmaker nie próżnują. Właśnie ogłosili swój kolejny projekt, który również będzie należał do gatunku RPG. Będzie nim Pathfinder: Wrath of the Righteous i, jak łatwo się domyślić z tytułu, ma opierać się ponownie na systemie gry fabularnej Pathfinder, który jest de facto zmodyfikowaną wersją Dungeons & Dragons 3.5. Niestety studio Owlcat Games nie ujawniło na swojej oficjalnej stronie żadnych szczegółów na temat produkcji – te poznamy już jutro.

W oczekiwaniu na pełnoprawną zapowiedź gry serwis PC Gamer przyniósł trochę istotnych informacji. Ogłoszone RPG ma być niebezpośrednią kontynuacją Pathfinder: Kingmaker i przeniesie graczy w nowy, mroczniejszy region Golarionu, świata gry. Zostaniemy wrzuceni w wir bitwy pomiędzy ludźmi i demonami lorda Deskari, co zresztą zobrazowano na pierwszej grafice koncepcyjnej. W trakcie podróży odwiedzimy nawet samą Otchłań, tytuł ma bowiem bazować na karciance o tym samym podtytule. W Pathfinder: Wrath of the Righteous pojawią się też nowe rasy, archetypy i klasy (w tym posługujące się czarami Wiedźma i Wyrocznia) oraz mitologiczny system progresji zapożyczony z gry stołowej, który da dostęp do niezwykle silnych zdolności.

Pierwsza grafika koncepcyjna z Pathfinder: Wrath of the Righteous. - Pathfinder: Wrath of the Righteous – twórcy Kingmakera ogłosili nową grę - wiadomość - 2019-12-04
Pierwsza grafika koncepcyjna z Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Producent obiecuje, że tym razem postara się dopracować swój tytuł bardziej od poprzedniego, który był przepełniony błędami przez pierwsze miesiące od premiery. Według Alexandra Mishulina, dyrektora kreatywnego w studiu Owlcat Games, przyczyną wielu problemów technicznych były liczne wybory moralne. Twórcy chcą również zachować elementy strategiczne, ale nowy system, w odróżnieniu od wzbudzającego mieszane uczucia zarządzania królestwem, ma być lepiej przystosowany do rozgrywki i wpasowany w historię Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Pathfinder: Kingmaker było debiutanckim tytułem rosyjskiego studia Owlcat Games, założonego przez byłych pracowników Nival Interactive i My.com. Gra doczekała się trzech dodatków i ulepszonej edycji (tzw. Enhanced Edition), a w przyszłym roku powinna ukazać się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Termin premiery Pathfinder: Wrath of the Righteous nie jest na razie znany, ale raczej nie spodziewalibyśmy się wydania nowego RPG-a przed 2021 rokiem.