Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2020, 11:00

Pathfinder: Wrath of the Righteous z milionem dolarów na Kickstarterze

Gra Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli przygotowywana przez studio Owlcat Games kontynuacja popularnego RPG-a z 2018 roku, zebrała już na Kickstarterze przeszło milion dolarów. Premiera produkcji zaplanowana jest na przyszły rok.

W SKRÓCIE
  1. Gra Pathfinder: Wrath of the Righteus zebrała już milion dolarów na Kickstarterze.
  2. Obecnie celem zbiórki jest zatrudnienie orkiestry symfonicznej, której zadaniem byłoby nagranie kilku utworów z gry.
  3. Premiera tytułu zaplanowana jest na czerwiec przyszłego roku.

Jednego dnia potrzebowało studio Owlcat Games, by zgromadzić na Kickstarterze 300 tysięcy dolarów i ufundować produkcję Pathfinder: Wrath of the Righteous. Minął tydzień od tego wydarzenia, a akcja crowdfundingowa na kontynuację cieszącego się całkiem sporą popularnością RPG-a z 2018 roku osiągnęła kolejny istotny kamień milowy. Na konto twórców wpłynęło już przeszło milion dolarów. Imponująca kwota, a należy zaznaczyć, że zbiórka nie dotarła nawet do półmetka. Do jej zakończenia zostało jeszcze 26 dni.

  1. Zbiórka na grę Pathfinder: Wrath of the Righteous w serwisie Kickstarter
Nowa odsłona cyklu Pathfinder doskonale radzi sobie na Kickstarterze. - Pathfinder: Wrath of the Righteous z milionem dolarów na Kickstarterze - wiadomość - 2020-02-13
Nowa odsłona cyklu Pathfinder doskonale radzi sobie na Kickstarterze.

Po drodze do osiągnięcia pułapu miliona dolarów graczom udało się odblokować kilka interesujących elementów, które twórcy zaimplementują w grze. Mowa tu między innymi o nowych klasach, rasie, towarzyszu, mechanice walki z wierzchowca czy ewoluujących zwierzęcych kompanach. Kolejny cel został już osiągnięty. Jest nim zatrudnienie orkiestry symfonicznej i chóru, których zadaniem będzie wykonanie kilku głównych tematów muzycznych w grze. Jak czytamy w oficjalnym opisie, pozwoli to na lepsze oddanie wagi pewnych wydarzeń, w których będą brali udział gracze. Mowa tu chociażby o walkach z potężnymi bossami.

Jak na razie nie wiemy, jakie będą kolejne cele zbiórki. Patrząc jednak na jej stronę na Kickstarterze, twórcy już mają jakiś w planach. Zapewne ogłoszą go w ciągu najbliższych kilku godzin.

Premiera gry Pathfinder: Wrath of the Righteous zaplanowana jest na czerwiec przyszłego roku. Tytuł ma zaoferować zabawę zbliżoną to tej znanej z Kingmakera, wzbogaconą dodatkowo o kilka nowości. Mowa tu między innymi o nowych klasach, ścieżkach mitycznych umożliwiających naszemu bohaterowi wejście na zupełnie nowy poziom mocy oraz rozbudowanym module strategicznym. Szykuje się zatem prawdziwa gratka dla miłośników pierwszej części.

  1. Oficjalna strona studia Owlcat Games