Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2017, 11:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Overwatch z 25 milionami graczy

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Overwatch od studia Blizzard Entertainment ma 20 milionów graczy. Od tamtej pory liczba ta wzrosła o 5 milionów.

Studio Blizzard Entertainment poinformowało na oficjalnym profilu gry Overwatch w serwisie Twitter, że popularna strzelanka może się pochwalić bazą 25 milionów graczy. Oznacza to wzrost o 5 milionów od listopada 2016 roku. Naturalnie liczba graczy nie jest równoznaczna z liczbą sprzedanych egzemplarzy, ale tak czy siak, tytuł cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród czynników wpływających na znakomite rezultaty gry można wymienić jej wysoką jakość (to jedna z najlepiej ocenianych pozycji zeszłego roku), darmowe weekendy, które firma organizuje od czasu do czasu, zachęcając kolejne osoby do spróbowania swoich sił, oraz liczne aktualizacje i specjalne wydarzenia. Kilka dni temu rozpoczęto specjalny event związany z Rokiem koguta. Blizzard udostępnił m.in. nową Rozróbę, trzynaście unikalnych skórek, dodatkowe emotki, graffiti oraz zwycięskie pozy.

Nie minął jeszcze rok od premiery, a Overwatch może się już pochwalić 25 milionami graczy.
Nie minął jeszcze rok od premiery, a Overwatch może się już pochwalić 25 milionami graczy.
Overwatch w skrócie:
  • strzelanka przeznaczona do zabawy w multiplayerze;
  • dostępna na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach;
  • została stworzona przez studio Blizzard Entertainment;
  • ma 25 milionów graczy.

Overwatch zadebiutował pod koniec maja 2016 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Jest to pierwsza strzelanka FPP od studia Blizzard Entertainment. Firma może i nie miała wcześniej doświadczenia z tego typu grami, ale jak widać po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, dostarczając świetnie wykonany i przystępny tytuł.

W nadchodzących miesiącach fani produkcji mogą liczyć na kolejne aktualizacje. Doczekamy się m.in. klasycznej wyszukiwarki serwerów, kolejnych bohaterów, następnych okolicznościowych wydarzeń i wielu innych rzeczy.

Rok koguta w Overwatch to m.in. nowe skórki dla postaci. - Overwatch z 25 milionami graczy - wiadomość - 2017-01-27
Rok koguta w Overwatch to m.in. nowe skórki dla postaci.