Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2021, 10:50

Outriders odżyło na Steamie dzięki aktualizacji New Horizons

Premiera aktualizacji New Horizons pozwoliła Outriders złapać drugi oddech. Gra uzyskuje najwyższe wyniki aktywności na Steamie od wielu miesięcy.

Polskie studio People Can Fly ma powody do zadowolenia. Outriders wyraźnie odżyło na Steamie dzięki premierze aktualizacji New Horizon.

Od kilku miesięcy produkcja systematycznie traciła graczy. Pod koniec października dniowe rekordy aktywności średnio wynosiły trochę ponad tysiąc osób bawiących się równocześnie na Steamie. Sytuacja uległa zmianie 16 listopada, wraz z wypuszczeniem owej aktualizacji. Rekord aktywności w dniu debiutu tego patcha wyniósł 6,6 tys. graczy i, co ważne, potem jeszcze rósł. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł na Steamie bawiło się 8 180 osób jednocześnie.

New Horizon nie tylko skutecznie przyciągnęło więc użytkowników przed monitory, ale grze udaje się utrzymać ich zainteresowanie na dłużej. Outriders bez wątpienia pomaga również obecnie trwająca promocja na Steamie, pozwalająca nabyć ten tytuł za 82,17 zł, czyli z 67-procentową zniżką. Oferta pozostanie ważna do 24 listopada.

Odbicie gry w ostatnich tygodniach jest zasługą dwóch rzeczy – premiery pecetowej wersji w Xbox Game Passie oraz wydania aktualizacji. O obu tych wydarzeniach więcej dowiecie się naszych artykułów im poświęconych:

  1. Outriders z nową aktualizacją jeszcze dziś; zapowiedziano także dodatek
  2. Outriders w końcu trafi do Xbox Game Pass na PC

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała w kwietniu tego roku. Zaliczyła udany start – rekord aktywności miesiąca premiery wyniósł ponad 125 tys. graczy równocześnie, ale w maju było to już tylko 13 tysięcy, a w czerwcu – niecałe 6 tys.

Premiera aktualizacji nie jest jedynym, co działa na korzyść Outriders. W zeszłym miesiącu gra trafiła również do abonamentowej oferty usługi Xbox Game Pass w wersji na PC. Wcześniej dostępna tam była wyłącznie w wydaniu konsolowym.

Autorzy zamierzają kuć żelazo póki gorące i pracują nad pierwszym dodatkiem. Na razie nie wiemy na jego temat prawie nic poza tym, że nosi tytuł Worldslayer, a jego premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. Outriders - poradnik do gry
  2. Oficjalna strona gry Outriders