Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2012, 14:37

autor: Len

Origin automatycznie doda twoje gry ze Steam

System elektronicznej dystrybucji Origin sprawdza pliki i automatycznie przypisuje do użytkownika gry autorstwa Electronic Arts, które zostały zakupione z oferty konkurencyjnych sklepów. Oznacza to, że gracz może dzielić jedną grę między różnymi kontami.

Firma Electronic Arts robi wszystko, by jej system elektronicznej dystrybucji Origin mógł konkurować z popularnym Steamem. Do usługi wprowadzono opcję, która automatycznie dodaje gry autorstwa EA zakupione poprzez inne systemy.

Wielu graczy zauważyło zapewne, że gry Mass Effect lub Dead Space 2 samoistnie pojawiły się na ich koncie Origin, choć zostały zakupione na Steam. To celowe działanie aplikacji wspierającej tę pierwszą usługę, która jest w stanie sprawdzić nazwy plików na komputerach użytkowników i dojść do tego, czy posiadamy w konkurencyjnych systemach produkcje wydawane przez Electronic Arts. Według zapewnień, odbywa się to w sposób całkowicie bezpieczny, a żadne prywatne dane nie są przekazywane bez zgody i wiedzy użytkownika.

Origin automatycznie doda twoje gry ze Steam - ilustracja #1

A co na to Valve i właściciele pozostałych systemów? Jeszcze nie wiemy. Dla graczy oznacza to dużą wygodę, ponieważ dzięki temu mogą dzielić jedną grę między różnymi usługami, bez konieczności ponownego dokonywania zakupu.

System cyfrowej dystrybucji Origin zadebiutował zaledwie pół roku temu, lecz już zdołał zebrać prawie 10 milionów użytkowników, z czego milion loguje się codziennie. W tak krótkim czasie sklep wygenerował dochód na poziomie 100 milionów dolarów i szybko goni konkurencyjny Steam, który jest dostępny od ponad 8 lat.

Electronic Arts od pewnego czasu bardzo intensyfikuje wysiłki, by Origin urosło do rangi największego systemu elektronicznej dystrybucji. Zapowiedziana na marzec br. gra Mass Effect 3 zostanie na stałe powiązana z Origin, co oznacza, że posiadanie konta w tym systemie będzie konieczne do jej uruchomienia. Z kolei z usług konkurencyjnego Steama jakiś czas temu zniknął Crysis 2 i nie pojawiła się tam trzecia część serii Battlefield. Zainteresowani tymi tytułami są oczywiście odsyłani do sklepu EA, gdzie ostatnio coraz częściej pojawiają się również gry innych producentów. Wedle ostatnich zapowiedzi już niedługo trafi tam polski Afterfall: InSanity.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.