Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2017, 09:26

Odświeżona wersja Planescape Torment zadebiutowała na PC, Androidzie oraz iOS

Na rynek trafił Planescape Torment: Enhanced Edition, odświeżona wersja klasycznej gry RPG z 1999 roku. Produkcja studia Beamdog jest dostępna na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Początek tego roku to wspaniały czas dla wszystkich fanów jednej z najlepszych klasycznych gier RPG w historii – Planescape Torment. Najpierw w lutym otrzymaliśmy wyjątkowo udanego duchowego spadkobiercę tego tytułu, Torment: Tides of Numenera (w naszej recenzji daliśmy produkcji studia inXile ocenę 9/10), teraz zaś na PC oraz urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS trafiła odświeżona wersja oryginału.

Odświeżanie klasyków idzie deweloperom z Beamdog całkiem nieźle. Ciekawe, za jaki tytuł zabiorą się w następnej kolejności. - Odświeżona wersja Planescape Torment zadebiutowała na PC, Androidzie oraz iOS - wiadomość - 2017-04-12
Odświeżanie klasyków idzie deweloperom z Beamdog całkiem nieźle. Ciekawe, za jaki tytuł zabiorą się w następnej kolejności.

Za Planescape Torment: Enhanced Edition odpowiada zespół Beamdog, który przez ostatnie lata usprawniał takie klasyki jak Icewind Dale czy obie odsłony serii Baldur’s Gate. W przypadku swojej najnowszej produkcji deweloperzy poprawili oprawę graficzną (wprowadzając m.in. rozdzielczość 4K na PC), wprowadzili pewne korekty w interfejsie i sterowaniu, a także odświeżyli ścieżkę dźwiękową. W pracach nad nową edycją gry studio Beamdog wspomagał Chris Avellone, główny projektant oryginału. Planescape Torment: Enhanced Edition możecie kupić za 19,99 euro na platformie Steam, za 86,19 złotych na GOG, za 9,99 euro (około 42 złote) na App Store lub za 49,99 złotych na Google Play.

Na recenzje odświeżonej edycji musimy jeszcze poczekać, miejmy jednak nadzieję, że Beamdog wyciągnął wnioski z poprzednich klasyków, nad którymi pracował. Dotychczasowe produkcje tego studia były bowiem zrobione poprawnie, jednak nie wnosiły zbyt wielu nowości, które mogłyby przekonać weteranów, a w dodatku często nie były bezbłędnie dopracowane pod względem technologicznym. Z drugiej strony deweloperom i tak należą się brawa za to, że przywracają legendarne tytuły do życia – dzięki czemu wypróbują je kolejni gracze.

  1. Gra Planescape: Torment: Enhanced Edition w serwisie Steam