Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2017, 13:00

autor: Arantasar

Obsidian opublikował dwie nowe grafiki dotyczące niezapowiedzianej produkcji

Na stronie internetowej oraz Twitterze studia Obsidian pojawiły się dwie nowe tajemnicze grafiki zawierające symbole stylizowane na herby i cytaty anonimowych autorów. Materiały w dużej mierze kojarzą się z postaciami towarzyszy z gry Pillars of Eternity, co może sugerować, że zespół deweloperski szykuje się do oficjalnej zapowiedzi drugiej części.

Od zeszłego tygodnia na oficjalnej stronie internetowej oraz Twitterze studia Obsidian pojawiają się tajemnicze grafiki. Przedstawiają one symbole stylizowane na herby oraz sentencje umieszczone jako cytaty. Materiały zdają się dotyczyć postaci towarzyszy z gry Pillars of Eternity. Dla przykładu, na jednym z obrazków znajduje się fajka, źdźbło zboża oraz cytat mówiący: „Śniłem, że kiedy powróci mój bóg, wybaczy nam. To właśnie problem ze snami. Prędzej czy później, wszyscy musimy się obudzić”. Zdanie zdaje się wskazywać na Edéra.

Pora na oficjalną zapowiedź kolejnej części? - Obsidian opublikował dwie nowe grafiki dotyczące niezapowiedzianej produkcji - wiadomość - 2017-01-23
Pora na oficjalną zapowiedź kolejnej części?

W ostatnim czasie pojawiły się dwa nowe obrazy, utrzymane w tej samej konwencji. Na jednym z nich możemy zobaczyć pióro oraz symbol symbol Bractwa Pięciu Słońc, co sugeruje powiązania z Palleginą. Druga grafika jest bardziej tajemnicza. Przedstawia rybę oraz skrzyżowane armaty. Według części społeczności jest to wskazanie na zupełnie nowego bohatera. Wszystko to zdaje się potwierdzać, że w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać oficjalnej zapowiedzi gry Pillars of Eternity II.

O tym, że ekipa Obsidian pracuje nad drugą częścią gry Pillars of Eternity, wiemy już od maja zeszłego roku. Potwierdził to Feargus Urquhart, szef studia, podczas wywiadu na imprezie Digital Dragons 2016. Zastrzegł jednak przy tym, że nie jest to oficjalna informacja.

Źródło: www.obsidian.net - Obsidian opublikował dwie nowe grafiki dotyczące niezapowiedzianej produkcji - wiadomość - 2017-01-23
Źródło: www.obsidian.net

Nie należy jednak zapominać o poszlakach wskazujących na inną możliwość. Otóż na oficjalnym forum studia Obsidian pojawiają się wzmianki o projeckie nazwanym Project Luisiana. Ponieważ wcześniej mówiło się, że zespół deweloperski chętnie podejmie się stworzenia kolejnej odsłony pobocznej serii Fallout, która mogłaby rozgrywać się w Nowym Orleanie, niektórzy przewidują, że to właśnie Fallout: New Orleans będzie nowym dziełem doświadczonego zespołu. Kluczowym argumentem jest tutaj fakt, że Nowy Orlean znajduje się właśnie w stanie Luizjana. Jeszcze inną opcją jest kompletnie nowy projekt, niemający nic wspólnego z żadną istniejącą marką – choć to najmniej prawdopodobny ze scenariuszy.

Źródło: www.obsidian.net - Obsidian opublikował dwie nowe grafiki dotyczące niezapowiedzianej produkcji - wiadomość - 2017-01-23
Źródło: www.obsidian.net

Sytuacja może zatem rozwinąć się na kilka różnych sposobów. Choć najbardziej prawdopodobna wydaje się oficjalna zapowiedź gry Pillars of Eternity II, to jednak nie można wykluczyć innych projektów. Niemniej doświadczenie i pozycja studia Obsidian oraz popularność rozwijanych przez niego marek powoduje, że właściwie każdy scenariusz zostanie entuzjastycznie przyjęty przez społeczność graczy.