Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2014, 10:31

Obcy: Izolacja - krótki fragment rozgrywki z trybu przetrwania

Na łamach serwisu YouTube opublikowany został pięciominutowy fragment rozgrywki z nadchodzącego survival horroru Obcy: Izolacja. Przedstawia on grę w trybie przetrwania.

Październikowa premiera gry Obcy: Izolacja nadchodzi wielkimi krokami, niektórzy jednak mieli na tyle szczęścia, że otrzymali możliwość zagrania w nią jeszcze przed oficjalnym wydaniem. Jedną z tych osób był użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie Luetin09, który opublikował wczoraj krótki fragment rozgrywki z najnowszej produkcji studia Creative Assembly.

Filmik, który możecie zobaczyć powyżej, składa się z dwóch części – z komentarzem i bez niego. Jeśli chcecie sprawdzić, jak wygląda rozgrywka w najczystszej formie, po prostu przewińcie do piątej minuty. Nie ma się co martwić o to, że klip w jakikolwiek sposób odbierze Wam przyjemność z odkrywania fabuły na własną rękę – pochodzi on bowiem z trybu przetrwania, w którym naszym celem jest wyłącznie krycie się przed obcym i wykonanie na czas paru poleceń. Według dyrektora kreatywnego Creative Assembly to właśnie „gra w najczystszej formie” - rzeczywiście, klimat i wrażenie bycia ofiarą czuć tutaj na każdym kroku, a starcia z ksenomorfem podnoszą poziom adrenaliny. Zadania nie ułatwia także w zbyt dużym stopniu – czego wielu fanów uniwersum się obawiało – miotacz ognia. Na krótką metę trzyma przeciwnika na dystans, ale nawet on średnio się przydaje, gdy obcy zbliży się do gracza.

Na odgłos działającego detektora ruchu automatycznie podnosi się poziom adrenaliny. - Obcy: Izolacja - krótki fragment rozgrywki z trybu przetrwania - wiadomość - 2014-09-23
Na odgłos działającego detektora ruchu automatycznie podnosi się poziom adrenaliny.

Tryb przetrwania w momencie premiery będzie dostępny niestety wyłącznie na jednej mapie, jednak w kolejnych miesiącach otrzymamy pięć paczek z dodatkową zawartością – pierwsza z nich trafi do graczy już pod koniec października i ma zawierać trzy nowe lokacje. Obcy: Izolacja zadebiutuje na PC, Xboksie One, PlayStation 4, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 już za dwa tygodnie – 7 października.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Obcy: Izolacja
  2. Zapowiedź Obcy: Izolacja – na taki horror czekaliśmy!