Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2019, 16:26

autor: Vergil

Nowy zwiastun System Shock 3 pokazuje pierwsze urywki rozgrywki

W sieci pojawił się pierwszy gameplay teaser gry System Shock 3, nad którą pod okiem Warrena Spectora pracuje zespół OtherSide Entertainment. Możemy zobaczyć nie tylko lokacje, arsenał i przeciwników, lecz także nowe wcielenie szalonej sztucznej inteligencji – Shodan.

Studio OtherSide Entertainment opublikowało pierwszy gameplay teaser gry System Shock 3. Na krótkim (choć dynamicznym) materiale wideo zaprezentowano klimatyczne lokacje, które przyjdzie nam odwiedzić podczas zabawy, a także przeciwników (jak agresywne mutanty i roboty), których ubijemy przy pomocy futurystycznych giwer oraz broni białej. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć również szalonej Shodan, czyli sztucznej inteligencji, z którą przyjdzie nam się zmagać. Bez zbędnego przedłużania – zapraszamy na seans.

Przypomnijmy, że System Shock 3 jest trzecią odsłoną kultowego cyklu zapoczątkowanego jeszcze w 1994 roku, którego dwie poprzednie części stanowiły źródło inspiracji dla wielu późniejszych hitów, na czele z grą BioShock, nazywaną przez niektórych ich duchową następczynią. Jako że na omawianej produkcji ciąży wielka odpowiedzialność, można mieć pewne wątpliwości w kwestii tego, czy na pewno uda jej się spełnić pokładane w niej nadzieje. Co prawda studio OtherSide Entertainment zaliczyło ostatnio „wpadkę” w postaci niezbyt udanego Underworld Ascendant, jednak fakt, że nad projektem czuwa będący ojcem pierwowzoru Warren Spector, pozwala być dobrej myśli. Inna sprawa, że powyższy teaser stanowi całkiem niezły dowód na to, że choć twórcy wprowadzają zmiany w mechanice rozgrywki, robią to z poszanowaniem „materiału źródłowego”.

Opublikowany materiał wideo pochodzi z wersji pre-alfa, a prace nad poprzednim dziełem studia OtherSide Entertainment ciągnęły się długimi latami. W związku z powyższym jest niemal pewne, że nim System Shock 3 trafi do sprzedaży, zagramy w remake pierwszego System Shocka, nad którym w pocie czoła pracuje ekipa Nightdive Studios.

W niedalekiej przyszłości markę System Shock czeka prawdziwy renesans. - Nowy zwiastun System Shock 3 pokazuje pierwsze urywki rozgrywki - wiadomość - 2019-09-11
W niedalekiej przyszłości markę System Shock czeka prawdziwy renesans.
  1. Oficjalna strona internetowa gry System Shock 3
  2. Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock