Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2024, 19:35

autor: Zuzanna Domeradzka

Nowy gameplay trailer The Alters wskazuje na inspiracje Fallout Shelter i klimatem Death Stranding

Polskie 11 bit studios udostępniło nowy zwiastun z The Alters. Rozgrywka przypomina nieco Fallout Shelter od Bethesdy, a niektóre ujęcia przywodzą na myśl Death Stranding.

Źródło fot. 11 bit studios
i

Jedną z gier zaprezentowanych na dzisiejszym Xbox Partner Preview było polskie The Alters. Na nowym zwiastunie tej strategiczno-przygodowej produkcji zobaczyliśmy sporo fragmentów z faktycznej rozgrywki. Do tej pory mieliśmy tylko ogólne pojęcie na temat tego, czym będzie tytuł z Janem Dolskim w roli głównej, a dzięki udostępnionemu materiałowi wiemy o nim trochę więcej.

Zobaczyliśmy, jak protagonista przemierza odległą planetę (w perspektywie trzecioosobowej), ale również momenty, w których on i jego alternatywne wersje pracują w bazie. Oddalony widok siedziby przywodzi na myśl darmowe Fallout Shelter od Bethesdy.

Niektóre fragmenty zwiastuna są dość niepokojące, ale przy tym intrygujące. W 1:33 widzimy grafikę jednego z „klonów” Jana Dolskiego, która może przywodzić na myśl sceny z Death Stranding.

W The Alters gramy górnikiem, który trafił na niebezpieczną planetę, znajdującą się blisko gwiazdy. Naszym celem jest przetrwanie oraz ucieczka przed wschodem słońca - w związku z tym ważne będzie wytwarzanie przedmiotów za pomocą stołu warsztatowego. Podejmiemy także wiele moralnych decyzji, rozbudujemy bazę, nawiążemy relacje z „altersami” tworzonymi dzięki tajemniczej substancji i przypiszemy im rozmaite zadania.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery The Alters – 11 bit studios potwierdziło jedynie, że debiut nastąpi w tym roku. Gra ukaże się na konsolach PS5 i Xbox Series X/S oraz PC-tach. Trafi również do usługi Xbox/PC Game Pass.

  1. The Alters na Steamie