Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2023, 09:28

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie produkcje, jak The Last Spell, Clash: Artifacts of Chaos, Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse, Dead Cells: Return to Castlevania, The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition czy PARANORMASIGHT: The Seven Mysteries of Honjo.

Źródło fot. własne.
i

Witamy w kolejnym odcinku cyklu omawiającego największe nadchodzące premiery na Steamie. Wielcy wydawcy na razie wypstrykali się z wysokobudżetowych premier, zapewniając graczom chwilę oddechu. Nie znaczy to jednak, że najbliższe dni będą nudne. Wręcz przeciwnie – do sprzedaży trafi masa mniejszych, ale obiecujących produkcji. Najbardziej zadowoleni powinni być miłośnicy RPG-ów oraz horrorów.

Premiera tygodnia to The Last Spell (9 marca 2023 roku)

Na premierę tygodnia wybraliśmy The Last Spell, czyli taktyczną gra RPG wzbogaconą o elementy roguelike’a i strategii, która w czwartek opuści Early Access.

Wczesna wersja spotkała się z ciepłym przyjęciem – na Steamie 91% recenzji użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

 1. The Last Spell na Steamie

Najważniejsze premiery na Steam: 6-12 marca

6 marca

Dead Cells: Return to Castlevania

Dzisiaj zadebiutuje Return to Castlevania, czyli największy z dotychczasowych dodatków do przebojowej platformówki Dead Cells.

DLC zaoferuje wątek fabularny bezpośrednio związany z serią Castlevania, dwa nowe biomy, trzech bossów i czternaście broni.

Castlevania to klasyczna seria, a Dead Cells jest jednym z największych przebojów Indie ostatnich lat. Crossover tych dwóch marek zapowiada się więc na wielkie wydarzenie.

 1. Dead Cells: Return to Castlevania na Steamie

Mega Mall Story 2

Japońskie studio Kairosoft kontynuuje przenoszenie na PC swoich mobilnych hitów. Najnowszym tego owocem jest Mega Mall Story 2. To strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się budową i zarządzaniem wielkim centrum handlowym.

 1. Mega Mall Story 2 na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #1
Źródło fot. Kairosoft.

7 marca

Hotel Renovator

Praktycznie żaden tydzień na Steamie nie może się obejść bez jakiejś nietypowej symulacji. W Hotel Renovator naszym zadaniem będzie wyremontowanie starego hotelu i zarządzanie nim, co wymagać ma spełniania zachcianek klientów oraz ulepszania budynku.

 1. Hotel Renovator na Steamie

KOP KILLER 22XX

Miłośnicy klimatów retro powinni wypatrywać premiery KOP KILLER 22XX. Będzie to platformówkowa zręcznościówka nastawiona na walkę, mająca zaoferować rzadko widywane w tym gatunku rozbudowane AI wrogów.

Autorzy gry mają na koncie dwie udane retroplatformówki w postaci A Robot Named Fight! oraz C.A.R.L., które mogą pochwalić się 88% i 93% pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. KOP KILLER 22XX na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #2
Źródło fot. Morningstar Game Studio

Outlanders

Outlanders to relaksująca strategia ekonomiczna, w której obejmiemy pieczę nad niewielką osadą. Nietypowym elementem gry jest to, że nie będziemy tutaj wydawali rozkazów osadnikom bezpośrednio. Zamiast tego mamy wyznaczać im ogólne zadania i priorytety, a AI postaci zdecyduje jak na to zareagować.

Gra stanowi rozszerzoną wersję ciepło przyjętej mobilnej strategii z 2019 roku.

 1. Outlanders na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #3
Źródło fot. Pomelo Games.

Pathfinder: Wrath of the Righteous – The Last Sarkorians

Miłośnicy Pathfinder: Wrath of the Righteous wypatrują premiery dodatku The Last Sarkorians. DLC wprowadzi nowy region do eksploracji, dodatkowego towarzysza oraz niedostępną wcześniej klasę.

 1. Pathfinder: Wrath of the Righteous – The Last Sarkorians na Steamie

Rogue Spirit

Jutro wczesny dostęp opuści Rogue Spirit, czyli gra akcji z elementami skradanki i roguelike, której fabuła toczy się w krainie fantasy zainspirowanej Dalekim Wschodem.

Wczesna wersja została przyjęta ciepło – na Steamie 77% recenzji graczy chwali tę produkcję.

 1. Rogue Spirit na Steamie

Romancelvania

Romancelvania połączy mechanizmy platformówki 2.5D oraz symulatora randek. Gracz jako wampir będzie eksplorował pełne wrogów i pułapek mapy, a jednocześnie rozwijał romanse z różnymi potworami, co pomoże mu zwiększać swoje umiejętności.

 1. Romancelvania na Steamie

Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #4

Źródło fot. 2124 Publishing.

Steelborn

Z kolei Steelborn to platformówkowa gra akcji z elementami roguelike, której autorzy wzorowali się na takiej klasyce, jak Abuse czy Metal Slug.

Na Steamie dostępne jest obszerne demo, które robi dobre wrażenie, więc mamy nadzieję, że pełna wersja ukaże się równie udana.

 1. Steelborn na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #5
Źródło fot. Take Aim Games.

The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition

We wtorek ukaże się także The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition, czyli odświeżona wersja popularnego RPG-a studia Obsidian Entertainment.

To wydanie zaoferuje poprawione oświetlenie i tekstury oraz zawierać będzie wszystkie DLC. Niestety nie będzie ono darmowym upgrade’em dla posiadaczy pierwowzoru – będą oni musieli dopłacić ok. 38 zł.

 1. The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition na Steamie

8 marca

Contraband Police

W środę na Steamie zadebiutuje Contraband Police. To symulator, który pozwoli zakosztować życia członka straży granicznej fikcyjnego komunistycznego państwa w latach 80. ubiegłego wieku.

Za projekt odpowiada polskie studio Crazy Rocks, znane z Street Warriors Online.

 1. Contraband Police na Steamie

PARANORMASIGHT: The Seven Mysteries of Honjo

Opracowane przez firmę Square Enix PARANORMASIGHT: The Seven Mysteries of Honjo zapowiada się na prawdziwą perełkę dla fanów japońskich horrorów.

Będzie to przygodówka, w której zajmiemy się badaniem miejskich legend jednej z dzielnic Tokio oraz powiązanych z nimi demonów. Autorzy blisko współpracowali z lokalną organizacją turystyczną, dzięki czemu przy okazji dowiemy się sporo ciekawego o rzeczywistych miejscach, w których toczy się akcja gry.

 1. PARANORMASIGHT: The Seven Mysteries of Honjo na Steamie

ONI: Road to be the Mightiest Oni

Z kolei ONI: Road to be the Mightiest Oni to kreskówkowa gra akcji, w której trafimy na fantastyczna wyspę zainspirowaną japońskim folklorem.

 1. ONI: Road to be the Mightiest Oni na Steamie

Stellar Sovereigns

Stellar Sovereigns to gra 4X, która połączy turowe zarządzanie galaktycznym imperium z bitwami w czasie rzeczywistym.

Produkcja zapowiada się bardzo ambitnie, ale to debiutancki projekt zespołu Imagined Reality, więc trudno ocenić, ile z tych pomysłów uda im się przekuć na miodną rozgrywkę.

 1. Stellar Sovereigns na Steamie

9 marca

Clash: Artifacts of Chaos

W czwartek znane obecnie głównie z serii Rock of Ages studio ACE Team powróci do swojej debiutanckiej marki, wydając Clash: Artifacts of Chaos.

Znowu zagłębimy się w unikalnie groteskowy świat fantasy tego cyklu, a rozgrywka ponownie nastawiona będzie na bijatyki w zwarciu, ale tym razem z wieloma wrogami będziemy mogli rozegrać partyjkę gry kościennej, podczas której ustalone zostaną zasady prawdziwego starcia.

 1. Clash: Artifacts of Chaos na Steamie

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

To będzie bardzo dobry tydzień dla fanów horrorów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Poza wspomnianym PARANORMASIGHT: The Seven Mysteries of Honjo otrzymamy również Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse. To remaster kultowej produkcji, która zadebiutowała na konsoli Wii w 2008 roku i nigdy nie opuściła granic Japonii.

Gra stanowi nietypowy survival horror, w którym z duchami walczymy głównie za pomocą aparatu fotograficznego – im bardziej szczegółowe zdjęcie wykonamy, tym więcej obrażeń otrzyma zjawa.

 1. Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse na Steamie

Figment 2: Creed Valley

W czwartek na Steamie zadebiutuje także Figment 2: Creed Valley, czyli kontynuacja surrealistycznej przygodówki Bedtime Digital Games.

Pierwsza część spotkała się z ciepłym przyjęciem na Steamie, gdzie 86% recenzji graczy jest pozytywnych. Warto wspomnieć, że „jedynkę” do 9 marca można zdobyć za darmo.

 1. Figment 2: Creed Valley na Steamie
 2. Figment za darmo na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #6
Źródło fot. Bedtime Digital Games.

Hellscreen

Intrygująco zapowiada się Hellscreen. To nietypowy FPS, w którym kluczową rolę w rozgrywce odegra korzystanie z lusterka pokazującego nam, co dzieje się za plecami naszego bohatera.

Brzmi to dziwnie, ale radze sprawdzić dostępne na Steamie demo, gdyż w akcji to rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie, oferując mocno unikalną rozgrywkę. Gra może również pochwalić się bardzo atrakcyjnym stylem wizualnym.

 1. Hellscreen na Steamie

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 6

Miłośnicy gier wyścigowych mogą wypatrywać premiery Monster Energy Supercross: The Official Videogame 6, czyli kolejnej odsłony cyklu studia Milestone opartej na licencji popularnych motocyklowych zawodów.

 1. Monster Energy Supercross: The Official Videogame 6 na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #7
Źródło fot. Milestone.

The Good Life – Behind the secret of Rainy Woods

Fani The Good Life odliczają dni do premiery dodatku Behind the secret of Rainy Woods. To DLC wzbogaci kampanię o kilkanaście nowych przygód.

 1. The Good Life – Behind the secret of Rainy Woods na Steamie

Tiny Troopers: Global Ops

Tiny Troopers: Global Ops to czwarta odsłona popularnego przed laty cyklu strzelanek twin-stick. Od premiery poprzedniej części minęło 9 lat, więc ciekawi nas, jak marka poradzi sobie w dzisiejszych realiach rynkowych.

 1. Tiny Troopers: Global Ops na Steamie

10 marca

Big Ambitions

Big Ambitions spróbuje połączyć strategię biznesową z symulatorem życia w wielkim mieście. Podczas zabawy będziemy zakładali firmy, które następie rozwiniemy do poziomu wielkich korporacji, jak również inwestowali w naszego bohatera.

Warto wspomnieć, że autorzy mają na koncie ciepło przyjęte Startup Company, które ma 81% pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. Big Ambitions na Steamie

Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #8

Źródło fot. Hovgaard Games.

Bleak Faith: Forsaken

Intrygująco zapowiada się Bleak Faith: Forsaken. To survivalowe RPG wzbogacone elementami soulslike, którego akcja osadzona będzie w świecie łączącym elementy mrocznego fantasy i cyberpunka.

Gra wygląda imponująco, zwłaszcza że stworzył ją raptem trzyosobowy zespół. Czy równie dobrze będzie się w nią grało, przekonamy się w piątek.

 1. Bleak Faith: Forsaken na Steamie

DC's Justice League: Cosmic Chaos

W piątek zadebiutuje także DC's Justice League: Cosmic Chaos. To kolorowa gra akcji skierowana do młodszych odbiorców, w której będziemy mogli pokierować najsłynniejszymi superbohaterami z komiksowego uniwersum wydawnictwa DC.

 1. DC's Justice League: Cosmic Chaos na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany crossover wielkich marek oraz wysyp RPG-ów - ilustracja #9
Źródło fot. Outright Games.

Mato Anomalies

Mato Anomalies to ciekawie zapowiadająca się gra RPG, osadzona w mieście stanowiącym neofuturystyczną wersję starego Szanghaju.

Klasyczne mechanizmy gatunku, wliczając w to turowy system walki, zostaną tutaj wzbogacone elementami detektywistycznymi.

 1. Mato Anomalies na Steamie

The Black Grimoire: Cursebreaker

Z kolei The Black Grimoire: Cursebreaker to RPG z otwartym światem, które ma postawić na zręcznościową walkę o wysokim poziomie trudności oraz rozbudowany system rozwoju.

Co ciekawe, choć eksplorację świata będziemy prowadzili samotnie, to w miastach i wioskach spotkamy innych graczy.

 1. The Black Grimoire: Cursebreaker na Steamie
TWOIM ZDANIEM

Preferujesz granie w gry:

Single-player.
87,4%
Multiplayer.
7,9%
Obojętne.
4,8%
Zobacz inne ankiety