Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4PCXONEXSX
Okładka Clash: Artifacts of Chaos (PS5)
OkładkaClash: Artifacts of Chaos (PS5)

Clash: Artifacts of Chaos

Przygodowa gra akcji, w której trafiamy do dziwnej, fantastycznej krainy. Świat gry Clash: Artifacts of Chaos przemierzamy w skórze wojownika imieniem Pseudo, który szuka tytułowych artefaktów, po drodze tocząc zacięte pojedynki.

Akcji | FPP | TPP | fantasy | beat 'em up | kooperacja | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clash: Artifacts of Chaos Premiera

producent: ACE Team wydawca: Nacon / Bigben Interactive

Gry podobne do Clash: Artifacts of Chaos

Assassin's Creed: Valhalla

God of War: Ragnarok

Sifu

Clash: Artifacts of Chaos jest przygodową grą akcji, opracowaną przez chilijskie studio ACE Team – autorów popularnej serii Zeno Clash. Produkcja została wydana przez firmę Nacon.

Fabuła

Clash: Artifacts of Chaos zabiera nas w podróż do dziwnego, wręcz groteskowego świata fantasy, noszącego miano Zenozoik. Głównym bohaterem gry jest Pseudo – potężny wojownik, który ze względu na dręczące go wspomnienia postanowił żyć w odosobnieniu. Jego spokojna egzystencja kończy się w momencie, kiedy poznaje małego osieroconego stworka obdarzonego mocą uzdrawiania, przez co stanowi on łakomy kąsek dla ścigającej go Gemini – władczyni artefaktów. Pseudo postanawia zadbać o jego bezpieczeństwo i wraz z nim wyruszyć w podróż w poszukiwaniu tytułowych artefaktów Chaosu. Po drodze duet będzie musiał stawić czoła licznym zagrożeniom, przestrzegając przy tym świętych reguł Rytuału.

Mechanika

W Clash: Artifacts of Chaos akcję możemy oglądać zarówno zza pleców bohatera (TPP), jak i z jego oczu (FPP). W trakcie zabawy eksplorujemy pełen fantazyjnych krajobrazów oraz zamieszkiwany przez specyficzne stworzenia i postacie Zenozoik. Przemierzając tę krainę, musimy stawiać czoła licznym przeciwnikom, robiąc użytek przede wszystkim z własnych pięści. Starcia z nimi są dynamiczne i rządzą się regułami określanymi na podstawie gry w kości, w której wykorzystujemy znalezione po drodze artefakty. Chcąc wygrywać, musimy nie tylko wykazywać się zręcznością, refleksem (by w porę blokować ataki i wyprowadzać szybkie kontry) i spostrzegawczością (każdy oponent ma swoje słabe i mocne strony), lecz również znaleźć możliwie najwięcej artefaktów, poszerzając w ten sposób wachlarz swoich bojowych możliwości. Ponadto Pseudo dręczą realistyczne sny, w trakcie których przenosimy się do jeszcze bardziej tajemniczej krainy.

Tryby gry

W Clash: Artifacts of Chaos można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer pozwalającym na współpracę maksymalnie trójki graczy lub na toczenie pojedynków na arenie.

Kwestie techniczne

Clash: Artifacts of Chaos posiada kreskówkową grafikę. Całość utrzymano w barwnej stylistyce, która sprawia, że nie sposób nie zawiesić oka zarówno na napotykanych po drodze istotach oraz postaciach, jak i na krajobrazach Zenozoiku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-3  

Wymagania wiekowe Clash: Artifacts of Chaos: 12+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE